Naga MarketsBitcoin: od lutego górnicy zgromadzili kryptowalutę wartą 600 mln dolarów!W raporcie Week on Chain z 20 września Glassnode stwierdziło, że salda BTC górników stale rosną, a w ciągu ostatnich sześciu i pół miesiąca portfele związane z górnikami zgromadziły aż 14 tys. bitcoinów o łącznej wartości około 600 mln dolarów. Tendencja do akumulacji kryptowaluty w ostatnim kwartale jest kontynuowana w miarę odzyskiwania przez sieć Bitcoin jej mocy obliczeniowej.

  • Górnicy bitcoina, od lutego zgromadzili na swoich portfelach tokeny o wartości aż 600 mln dolarów 
  • Posiadacze BTC wydają się niechętni do sprzedaży, ponieważ pomimo niedawnej wyprzedaży hash rate sieci wzrasta
  • W raporcie zauważono również, że podczas hossy w 2020 i 2021 r. górnicy zatrzymali większą część swoich nagród niż w poprzednich cyklach rynkowych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Górnicy akumulują bitcoina

Według dostawcy analiz on-chain Glassnode górnicy BTC gromadzą wydobyte aktywa w miarę, jak moc obliczeniowa (hash rate) sieci wraca do normy. W raporcie zauważono również, że podczas hossy kryptowalut w 2020 i 2021 r. górnicy zatrzymali większą część swoich nagród niż w poprzednich cyklach rynkowych. Górnicy zazwyczaj sprzedają BTC, aby pokryć swoje wydatki, w tym rachunki za prąd i sprzęt, jednak w ostatnich latach zdecydowana ich większość stawia na akumulację.Tendencja akumulacji górników kontynuowana jest w miarę odzyskiwania mocy obliczeniowej przez sieć Bitcoin w ostatnim kwartale.

Wykres niewykorzystanej podaży górników Bitcoin. Źródło: Glassnode
Wykres niewykorzystanej podaży górników Bitcoin. Źródło: Glassnode

Wśród spekulacji dotyczących hurtowego exodusu górników z Chin, Glasnnode poinformował, że moc obliczeniowa sieci pod koniec czerwca spadła aż o 51% do lokalnego minimum na poziomie 90 Exahashes.

Jednak w ciągu ostatnich miesięcy hash rate sieci odzyskał 52% swojej wartości, a większość operacji wydobywczych zostało przeniesionych i działa ponownie.

Pomimo ostatniego wzrostu, moc obliczeniowa jest obecnie 34% poniżej swojego  majowego maksimum wszech czasów na poziomie 184 Exahashes.

Niezależnie od poprawy kondycji sieci i rosnącej wartości zakumulowanej przez górników kryptowaluty, akcje publicznie notowanych światowych firm wydobywczych uległy korekcie. Spadki mogą być jednak powiązane z ostrożnością świata finansów, polegająca na obawach, że chiński gigant nieruchomości Evergrande może wkrótce nie spłacić swoich pożyczek.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Spadki wśród firm wydobywających BTC

Riot Blockchain, który w tym roku przeznacza duże środki na budowę nowego centrum danych w Teksasie i rozbudowę swojej mocy obliczeniowej, 20 września doświadczył spadku cen swoich akcji o 2,4%.

Konkurenci Marathon i Hive Blockchain również odnotowali spadki, ale o skromniejsze 1,5% od poniedziałkowego poranka. Największe straty odnotowała firma Hut 8, której akcje spadły w tym samym czasie aż o 5,4% – co dopełnia obraz korekty całej „wielkiej czwórki” północnoamerykańskich firm górniczych.

Pomimo niekorzystnych warunków akcje wydobywcze jak dotąd wyprzedzają bitcoina w tym tygodniu, gdyż według CoinGecko BTC w momencie pisania tego tekstu spadł już o ponad 10% do poziomu 42 730 dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb kurs | kurs franka szwajcarskiego | orange akcje prognozy | celon akcje | asseco gpw | akcje pkn | kurs akcji orlen |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here