Naga MarketsKryptowaluty: Górnicy bitcoina zarobili w sierpniu ponad 1,4 mld dol. Zgodnie z danymi zebranymi przez The Block Research, firmy przeprowadzającej badania oraz analizy z zakresu sektora kryptowalut, górnicy wydobywający bitcoina zarobili w sierpniu około 1,41 mld dolarów. Mimo iż kwota nie stanowi rekordu, to wynik ten oznacza wzrost aż o 45% w porównaniu z zyskami odnotowanymi w lipcu.

  • Bitcoin: zarobki z kopania wyniosły w sierpniu aż 1,41 mld dolarów 
  • Sierpień to czwarty miesiąc z rzędu, w którym spadł udział opłaty transakcyjnej w stosunku do całkowitego przychodu z wydobycia BTC
  • Sierpniowy wynik stanowi wzrost aż o 45% względem zysków z lipca

Bitcoin cały czas się opłaca, górnicy zarobili około 1,41 mld dolarów

Sierpień przyniósł górnikom bitcoina obfite żniwa. Zgodnie z danymi Block Research zarobili oni o około 45% więcej niż w lipcu. Wzrost tej jest niebagatelny, gdyż wypracowany zysk wzrósł z 971,83 miliona dolarów w lipcu, do obecnego poziomu około 1,41 mld dolarów. Sumie tej jednak wiele jeszcze brakuje do rekordu z marca tego roku, który wyniósł aż 1,75 miliarda dolarów.Zysk z wydobycia bitcoina w skali miesięcznej
Zysk z wydobycia bitcoina w skali miesięcznej. Źródło The Block Crypto Data.

Zdecydowana większość sierpniowych przychodów pochodzi z dotacji blokowej, czyli zapłaty, którą górnik otrzymuje, gdy uda mu się stworzyć blok.

Udział opłaty transakcyjnej w całkowitym przychodzie z wydobycia BTC
Udział opłaty transakcyjnej w całkowitym przychodzie z wydobycia BTC. Źródło: The Block Crypto Data

Sierpień to czwarty miesiąc z rzędu, w którym spadł udział opłaty transakcyjnej w stosunku do całkowitego przychodu z wydobycia bitcoinów. Udział opłaty transakcyjnej spadł z 3,1% w lipcu do 1,35% w sierpniu, co stanowi ogólny spadek aż o 56%.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here