Naga MarketsW ostatnich miesiącach wiele firm związanych z kryptowalutami weszło na giełdę lub dyskutowało o możliwości wejścia na giełdę – oferując więcej opcji dla inwestorów kapitałowych chcących wejść w tę przestrzeń. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jednak nie zawsze dopuszcza opcję stworzenia funduszu opartego o kryptowaluty, odrzucając wiele zgłoszeń. Czy menadżerom Goldman Sachs uda się taka opcja?

  • Dziś czytamy, że Goldman Sachs składa wniosek o stworzenie funduszu kryptowalutowego
  • Do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (U.S. Securities and Exchange Commission) wpływa wniosek
  • Ich ETF miałby podążać za indeksem Solactive Decentralized Finance and Blockchain Index
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Goldman Sachs chce swój kawałek toru z rynku kryptowalutowego

Tam gdzie duże zainteresowanie oraz pieniądze – tam najważniejsi gracze rynkowi, nawet, jeśli temat dotyczy tak kontrowersyjnego tematu jak fundusze oparte o kryptowaluty. W tym momencie dowiadujemy się, że Goldman Asset-Management złożył w poniedziałek wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (U.S. Securities and Exchange Commission) o stworzenie funduszu opartego o cyfrowe waluty.W raporcie sporządzanym przez giganta finansowego czytamy, że ich ETF miałby podążać za indeksem Solactive Decentralized Finance and Blockchain Index. Fundusz również miałby inwestować co najmniej 80 procent swoich aktywów, bez uwzględnienia zabezpieczeń pochodzących z pożyczek papierów wartościowych, w papiery wartościowe, kwity depozytowe i akcje spółek wchodzących w skład tego indeksu.

wykres Kurs akcji Goldman Group H4 27.07.2021
Kurs akcji Goldman Group H4 27.07.2021

Goldman w ostatnich miesiącach zintensyfikował swoje działania związane z kryptowalutami. Ponownie uruchamia swój dział handlu kryptowalutami, aby pomóc klientom, takim jak fundusze hedgingowe, w handlu publicznymi kontraktami terminowymi związanymi z Bitcoinem.

Jak wiadomo jednak otrzymanie pozwolenia od SEC nie jest wcale takie proste. Jak często w ostatnim czasie pisaliśmy – Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bardzo często odrzuca lub odkłada swoją decyzję o pozwolenie na utworzenie tego typu funduszu mając na względzie bezpieczeństwo inwestorów. Pytanie jak będzie i w ty przypadku.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here