Naga MarketsKryptowaluty: firmy zebrały więcej finansowania w I kw. br. niż przez cały 2020 r.Firmy związane z kryptowalutami i blockchainem otrzymały w tym roku więcej finansowania niż w całym 2020, wynika z nowego raportu firmy CB Insights.

  • Do tej pory rekordowy pod tym względem był 2018 r.
  • 3 lata temu firmy kryptowalutowe pozyskały 3,3 mld dol.
  • Wraz z zauważalnym wzrostem finansowania venture capital rośnie również liczba fuzji i przejęć

Kryptowaluty przyciągają coraz więcej funduszy venture capital

W pierwszym kwartale 2021 roku 129 startupów skupiających się na kryptowalutach i technologii blockchain otrzymało łącznie 2,6 miliarda dolarów finansowania donosi Bloomberg, powołując się na dane z firmy CB Insights zajmującej się analizą biznesową. W ciągu 2020 roku firmy kryptowalutowe i blockchainowe przyciągnęły łącznie 2,3 miliarda dolarów w 341 transakcjach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według opublikowanych danych, jak na razie rok 2018 jest rekordowy pod względem finansowania zabezpieczonego w branży kryptowalutowej, z łącznym finansowaniem wynoszącym 3,3 miliarda dolarów. Jeżeli jednak tempo rozwoju w roku bieżącym się utrzyma, to wartość ta zostanie przekroczona jeszcze w pierwszej części drugiego kwartału.

Według CB Insights, zwiększone finansowanie w 2021 roku jest napędzane przez kilka dużych rund pozyskiwania kapitału przez startupy, w tym amerykańskiej firmy pożyczającej kryptowaluty BlockFi, kanadyjskiego producenta gier opartych na blockchainie Dapper Labs i brytyjskiego dostawcy portfeli kryptowalutowych Blockchain.com.

Finansowanie venture-capital w startupach blockchain. Źródło: Bloomberg-CB Insights

Trzy wymienione powyżej firmy pozyskały w tym roku prawie 1,1 miliarda dolarów, przy czym BlockFi zakończyło rundę finansowania o wartości 350 milionów dolarów w marcu. Po pozyskaniu 120 milionów dolarów w lutym, Blockchain.com zabezpieczył kolejne 300 milionów dolarów w nowej rundzie finansowania w marcu, doprowadzając firmę do wyceny 5,2 miliarda dolarów.

Firma Dapper Labs, twórca popularnej gry CryptoKitties opartej na Ethereum oraz rynku niezbywalnych tokenów NBA Top Shot, pozyskała na początku tego roku 305 milionów dolarów od inwestorów, w tym dawnej gwiazdy NBA, Michaela Jordana.

Wraz z zauważalnym wzrostem finansowania venture capital w branży cyfrowych aktywów, firmy kryptowalutowe i blockchainowe rozwijały się w tym roku również pod względem konsolidacji. Według Henriego Arslaniana, globalnego lidera kryptowalut w PricewaterhouseCoopers, rok 2021 jest już na dobrej drodze do znacznego przekroczenia poziomów fuzji i przejęć kryptowalutowych odnotowanych w 2020 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq | mrc akcje | polski złoty kurs | notowanie kryptowalut | dax akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here