Naga MarketsKryptowaluty ethereum i cardano poprawią sytuację w Afganistanie - twierdzi Charles HoskinsonHoskinson, który jest założycielem cardano, trzeciego co do wielkości cyfrowego aktywa pod względem kapitalizacji rynkowej, powiedział CNBC we wczorajszym wywiadzie, że kryptowaluty mogą być używane jako narzędzie do walki z talibami. Choć nie wyjaśnił dokładnie, w jaki sposób mogłyby to zrobić – zasugerował, że prywatność, którą dają cyfrowe aktywa może być dla obywateli tego kraju kluczowa.

Kryptowaluty w okupowanym państwie

Według firmy Chainalysis zajmującej się analizą sieci blockchain, użycie kryptowalut w Afganistanie, zwłaszcza bitcoina, gwałtownie wzrosło od czasu, gdy Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami opuścili kraj po 20 latach obecności. Co więcej, Afganistan ma jeden z najszybszych wskaźników adopcji kryptowalut na całym świecie.Współzałożyciel Ethereum Charles Hoskinson powiedział w wywiadzie dla CNBC, że kryptowaluty przyjdą na ratunek mieszkańcom Afganistanu.

– Moim zdaniem kryptowaluty odegrają tym razem ważną rolę w wojnie przeciwko siłom talibów […] W Afganistanie nadal będzie wojna domowa i konflikt, a oni będą potrzebować zasobów – powiedział Charles Hoskinson

Hoskinson stwierdził również, że kryptowaluty mogą być używane na wielu polach jako narzędzie do walki z talibami.

Talibowie wykorzystali opuszczenie kraju przez Stany Zjednoczone do ponownego przejęcia kontroli, co doprowadziło do wielu ofiar śmiertelnych, w tym samobójczego zamachu bombowego w zeszłym tygodniu, w którym zginęło 13 Amerykanów i 169 Afgańczyków.

Wielu wysoko postawionych zwolenników bitcoina z entuzjazmem zaczyna sugerować, w jaki sposób cyfrowe aktywa mogą być wykorzystane do ucieczki spod ekonomicznej kontroli represyjnego reżimu.

Ethereum i Cardano namiastką normalności

Dla Hoskinsona kryptowaluty stanowią ogromną szansę dla rozdartego wojną kraju.

invest

– Interesujące będzie móc zobaczyć, jak kryptowaluty zostaną włączona do polityki państwowej i jak mogą być wykorzystane jako opór przeciwko reżimowi, który nie dba o prawa swoich obywateli – stwierdził

Wykres ceny cardano w ujęciu miesięcznym
Wykres ceny cardano w ujęciu miesięcznym

Hoskinson był jednym ze współzałożycieli ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Następnie założył cardano, które jest tylko o krok poniżej ethereum pod względem wielkości kapitalizacji rynkowej.

Kryptowaluta wspięła się na to miejsce niedawno, a jej cena wzrosła i osiągnęła rekordowe poziomy – po tym, jak Hoskinson ogłosił, że sieć wkrótce będzie zawierać inteligentne kontrakty np. kod komputerowy, który wykonuje określone instrukcje.

Hoskinson i jego zespół mają nadzieję, że cardano będzie konkurować z ethereum jako sieć do uruchamiania aplikacji DeFi, które mają na celu zastąpienie banków i brokerów poprzez automatyzację udzielania kredytów i pożyczek.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here