Naga MarketsKryptowaluty ethereum (ETH) oraz solana (SOL) z nowym rekordem. Bitcoin (BTC) konsolidujeEthereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, osiągnęła w środę rekordowy poziom, doganiając rajd bitcoina (BTC) i korzystając z wiadomości o szerszym przyjęciu technologii blockchain. Kryptowaluta stworzona przez Vitalika Buterina rysowała najwyższe poziomy w historii już we wtorek, w trakcie środowej sesji poprawia jednak swój rekord i testuje poziom 4643 dol.

Ethereum z rekordem dwa dni z rzędu, bitcoin powyżej 63 tys. dol.

Token sieci Ethereum wzrósł do poziomu 4643 w godzinach handlu azjatyckiego, przebijając poziom 4600 z poprzedniego dnia i zwiększając zyski z całego tygodnia do ponad 10%.W ciągu ostatnich dni, odkąd bitcoin, największa na świecie kryptowaluta, osiągnął rekordowy poziom 67016,5 dolarów 20 października, inne tokeny działające na podstawowej warstwie sieci blockchain, znane jako kryptowaluty warstwy 1., nabrały zdecydowanego rozpędu.

Kryptowaluty ethereum (ETH) oraz solana (SOL) z nowym rekordem. Bitcoin (BTC) konsoliduje
Ethereum testuje historyczne maksima drugi dzień z rzędu

Bitcoin (BTC) w tym momencie jest handlowany w okolicach 63 078 dolarów i w tym roku rośnie o około 117%, podczas gdy ethereum zwiększa swoją wartość sześciokrotnie.

– Od czasu odwrócenia rynku pod koniec września, siła ETH przesuwa się w równym tempie z BTC i innymi głównym altcoinamii. Ethereum było wyraźnym zwycięzcą tokenów warstwy pierwszej dzięki temu, co naszym zdaniem będzie znaczącą zmianą w potencjalnie przedłużającym się wzroście nastrojów na rynku. Ethereum będzie również nadal odgrywać główną rolę w budowaniu ekosystemu NFT i metaverse – powiedział Ryan Rabaglia, dyrektor zarządzający i globalny szef handlu na platformie aktywów cyfrowych OSL.

Stały strumień wiadomości na temat przyjęcia kryptowalut przez banki, wzrost liczby niezabywalnych tokenów na platformach gier wirtualnych, uruchomienie amerykańskich funduszy ETF opartych na kontraktach terminowych na bitcoina oraz zapotrzebowanie inwestorów na dywersyfikację w niepewnym środowisku stóp procentowych sprawiły, że od października kilka tokenów, w tym bitcoin i ethereum, znajdowało się na wyraźnej fali wzrostowej.

Kryptowaluty ethereum (ETH) oraz solana (SOL) z nowym rekordem. Bitcoin (BTC) konsoliduje
Bitcoin rósł również silniej we wtorek, blokowany jest jednak obecnie przez lokalną strefę oporu

Mniejsze tokeny również odnotowały wzrost zainteresowania po tym, jak Facebook Inc. zmienił nazwę na Meta, aby skupić się na budowaniu “metaverse”, wspólnego wirtualnego środowiska bazującego na rozszerzonej rzeczywistości.

Według CryptoCompare, aktywa pod zarządzaniem (AUM) w cyfrowych produktach inwestycyjnych wzrosły o 45,5% w październiku do rekordowego poziomu 74,7 miliarda dolarów. Całkowity AUM dla produktów opartych na bitcoinie wzrósł o 52,2% do 55,2 miliarda dolarów, podczas gdy AUM funduszy opartych na ethereum wzrosło o 30% do 15,9 miliarda dolarów, co stanowi rekordowe wyniki dla obu kategorii.

Zonda

Pozostałe kryptowaluty korzystają z optymizmu w czołówce rynku

Jak wynika z danych Coinpaprika, w przeciągu ostatnich 24 godzin wzrosty obserwowane były nie tylko na rynku BTC i ETH, ale również na większości altcoinów znajdujących się w czołówce 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Binance coin (BNB) rośnie o 1,7% i testuje 551,04 dol., cardano (ADA) umacnia się o 5,4% do 2,07%, a solana (SOL) jest jednym z liderów rosnąc o 11,5% do poziomu 227,38 dol. SOL podobnie jak ETH testuje również historyczne maksima, które kryptowaluta ustanawiała na poziomie 231,09 dol.

Kryptowaluty ethereum (ETH) oraz solana (SOL) z nowym rekordem. Bitcoin (BTC) konsoliduje
Notowania solany (SOL)

W dalszej części rynku na wyróżnienie zasługują również xrp (XRP) oraz polkadot (DOT) zyskujące kolejno 9,35% oraz 5,07% i kosztujące 1,20 oraz 50,93 dol.

W nieznacznej korekcie znalazły się petcoiny dogecoin (DOGE) oraz shiba inu (SHIB), które kosztują 27 centów i 0,00006563 dol.

Z kolei litecoin (LTC) zyskuje 5,1% i kosztuje niemal 207 dol., a bitcoin cash (BCH) dodaje do swojej wartości 4,11% i testuje poziom 612,27 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje azoty | kurs euro on line | nasdaq indeks | akcje lotos cena | ten square games akcje rekomendacje | kęty akcje notowania | złoty kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here