Naga MarketsKryptowaluty: ethereum classic (ETH) oraz dogecoin (DOGE) liderami wzrostów w II kw.Na początku 2021 roku w centrum uwagi inwestorów znajdowały się notowania bitcoina (BTC) oraz etheru (ETH), a aktywa te notowały nowe historyczne maksima praktycznie co 24 godziny. Po tamtych wzrostach nie został już ślad, a oba instrumenty obecnie poruszają się około 40% od historycznych maksimów. Wraz z nimi w drugim kwartale korygował cały rynek, części aktywów udało się jednak utrzymać przynajmniej część sportych wzrostów. Wśród nich znalazły się dogecoin (DOGE) oraz ethereum classic (ETC).

Bitcoin w dół, dogecoin, ethereum classic i poligon jednak z trzycyfrowymi wzrostami

W ostatnim raporcie CoinMetrics dokonano przeglądu wydajności bitcoina i altcoinów w II kwartale 2021 r. Analitycy stwierdzili, że nawet po ostrej korekcie rynku obserwowanej od 19 maja wiele aktywów zakończyło kwartał na zielono z dogecoinem (DOGE) rosnącym o 392% na czele stawki.Ethereum classic (ETC) i polygon (MATIC) były dwoma kolejnymi gwiazdami minionego kwartału, z których każdy zyskał odpowiednio 297% i 227% pomimo prawie 39% spadku ceny BTC.

Zwroty w II kw. br. dla 25 najlepszych aktywów kryptowalutowych. Źródło: CoinMetrics
Zonda

Sieć Ethereum pokazuje siłę

Jednym z największych wydarzeń podczas II kwartału było przebicie przez ether ceny 1971 dol. w dniu 1 kwietnia i ostateczne dojście do 4362 dol. w dniu 11 maja, zanim ogólnorynkowa wyprzedaż doprowadziła do kwartalnego zamknięcia na poziomie 2240 dol., co zapewniło jedynie skromny zysk rzędu 13%.

CoinMetrics podkreślił jednak, że cena etheru “skorzystała z ponownego wzrostu zainteresowania detalicznego, które było częściowo napędzane przez szybki wzrost rynku niezamiennych tokenów NFT”

Liczba adresów Ethereum posiadających co najmniej 0,1 ETH. Źródło: CoinMetrics

W wyniku gwałtownego wzrostu sprzedaży detalicznej, liczba adresów posiadających co najmniej 0,1 ETH wzrosła z 4,58 miliona do ponad 5,20 miliona.

Pozytywny finisz kwartału dla etheru, w porównaniu ze znacznym spadkiem bitcoina wskazuje również na zwiększoną uwagę, jaką czołowy altcoin otrzymuje od inwestorów instytucjonalnych szukających dywersyfikacji z dala od BTC.

To również może Cię zainteresować:

Zyski altcoinów spowodowały spadek dominacji Bitcoina

Jak wspomniano wcześniej, najlepsze wyniki w II kwartale osiągnął DOGE, który zdołał zakończyć kwartał wzrostem o 392%, pomimo 66% spadku z rekordowego poziomu 0,74 dol. ustanowionego 8 maja.

Liczba adresów dogecoin posiadających co najmniej 1 DOGE. Źródło: CoinMetrics

Według raportu, liczba adresów posiadających co najmniej 1 DOGE wzrosła z 3,09 miliona adresów na dzień 1 kwietnia do 3,7 miliona adresów na dzień 30 czerwca. Adresy DOGE nadal rosły w czerwcu, podczas gdy nowe adresy ETH zasadniczo spłaszczyły się pod koniec maja.

W wyniku zysków osiągniętych przez altcoiny, dominacja BTC spadła do 45% w dniu 30 czerwca, najniższego poziomu od lipca 2018 r.

Dominacja Bitcoina. Źródło: CoinMetrics

Bitcoin stracił przez załamanie w Chinach. W długim terminie może jednak na nim zyskać

CoinMetrics zwróciło uwagę, że znaczące zawirowania, z którymi zmagał się BTC, były częściowo wynikiem chińskiego zakazu wydobycia kryptowalut, co spowodowało 50% spadek hash rate w II kwartale do najniższego poziomu od końca 2019 roku.

Ten spadek jest prawdopodobnie tymczasowy, a hash rate “powinien ostatecznie odzyskać moc, gdy górnicy zaczną ponownie działać w swoich nowych lokalizacjach”, ale CoinMetrics ostrzegł, że “nie stanie się to z dnia na dzień, ponieważ potrzeba czasu na zbudowanie i ustawienie wystarczającej liczby obiektów, aby zaspokoić nagły napływ nowego popytu”.

Ogólnie rzecz biorąc, CoinMetrics i inni analitycy widzą ten trend jako długoterminowy pozytywny rozwój dla ekosystemu bitcoina.

– W dłuższej perspektywie ta masowa migracja powinna być w dużej mierze korzystna, ponieważ pomoże BTC hash rate uzyska dalszą dystrybucję na całym świecie i usunie poprzednią koncentrację w Chinach. Może to również pomóc poprawić wpływ sieci Bitcoina na środowisko, ponieważ górnicy w niektórych regionach Chin opierali się głównie na węglu – napisano w raporcie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe 2020 | nasdaq akcje | lotos gpw | kryptowaluty wiadomości | azoty akcje | nasdaq indeks | kurs ropy naftowej |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPGE bez reakcji na wsparciu. Cena zmierza do linii trendu
Następny artykułKurs euro ma na wyciągnięcie ręki strefę 4,59-4,60 zł. Dolar wykonał kolejny zwrot
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here