Naga MarketskryptowalutyWładze prowincji Chin położonej na północ od rzeki Huang He ogłosiły niedawno, iż dołożą wszelkich starań w walce z nielegalnym wydobyciem kryptowalut i handlem nimi. Mowa tu o Hebei, które poinformowało o zamiarze podjęcia stanowczych kroków m.in. wobec górników wirtualnych walut. Prowadzona przez nich kampania ma wpisywać się rzekomo w część wysiłków na rzecz osiągnięcia planowanej przez Państwo Środka „neutralności węglowej” do 2060 r. Lokalni urzędnicy stwierdzili również, że kryptowaluty są wręcz destrukcyjne dla krajowego porządku finansowego.

  • Od października br. wyznaczone organy z chińskiej prowincji Hebei będą prowadziły monitoring oraz czynności sprawdzające mający na celu walkę z nielegalnym wydobyciem wirtualnych walut, oraz handlem nimi
  • Lokalne władze stwierdziły, iż nowo podjęte wysiłki wpiszą się w ramy dążenia do osiągnięcia „neutralności węglowej”
  • Krajowi urzędnicy widzą w kryptowalutach zagrożenie dla porządku finansowego Państwa Środka
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty przeszkodą w dążeniu do „neutralności węglowej”

Po tym, gdy w maju br. najwyższy organ władzy wykonawczej w Chińskiej Republice Ludowej Rada Państwa ChRL wymierzyła cios w kierunku górników wirtualnych walut, wiele prowincji zwróciło się przeciwko tej klasie aktywów. Państwo Środka zapowiedziało, że rozprawi się zarówno z wydobyciem kryptowalut, jak i handlem nimi.Rosnące represje ze strony chińskiego rządu w tym nakazanie zamknięcia wszystkich projektów związanych z kopaniem wirtualnych walut w Syczuanie prowincji bogatej w energię wodną wywołały krótkoterminową panikę wśród społeczności kryptowalutowej.

Krytyka bitcoina oraz podobnych do niego altcoinów pod kątem negatywnego wpływu na środowisko mocno nasiliła się w ostatnich miesiącach. Duże zużycie energii to główny argument wykorzystywany przez urzędników do uzasadniania decyzji związanych z zakazem wydobycia kryptowalut. Tym z kolei posłużyły się niedawno organy administracyjne kolejnej chińskiej prowincji.

Władze Hebei ogłosiły w ostatnim czasie zamiar podjęcia wzmożonych wysiłków na rzecz walki z nielegalnym górnictwem. W publicznym oświadczeniu uwydatniły, iż ma to związek z dążeniem Państwa Środka do osiągnięcia „neutralności węglowej”. Kroki te mają zostać podjęte wraz z końcem września br.

Wirtualne waluty, jako zagrożenie dla porządku finansowego

Oprócz wskazania na sprzeczność z postulatami na rzecz zmniejszenia śladu węglowego chińscy urzędnicy podkreślili, że kryptowaluty mogą mieć destrukcyjny wpływ na krajowy porządek finansowy. Wspomnieli przy tym o wysokim ryzyku, jakim obarczona jest ta klasa aktywów. W ich opinii mogą one negatywnie wpływać na rozwój gospodarczy oraz społeczny, a nawet zagrozić bezpieczeństwu narodowemu.

W ramach szeroko zakrojonej kampanii agencje rządowe wraz z firmami państwowymi zostały poproszone o sprawdzenie swoich systemów informatycznych, aby uniknąć jakiegokolwiek wykorzystania ich mocy obliczeniowej do wydobycia wirtualnych walut. Ponadto uniwersytety oraz jednostki naukowo-badawcze prowadzące prace związane z kryptowalutami mają obowiązek zgłosić je do działu administracyjnego w celu ich zatwierdzenia. Od października br. sektor ten ma być regularnie monitorowany na terenie Hebei, a wszelkie lekceważenie przepisów karane.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here