Naga Markets
kryptowaluty
Kryptowaluty. Źródło: unplash.com/@executium

Mimo iż podczas tej hossy wielu inwestorów instytucjonalnych dołączyło do zwolenników bitcona oraz innych popularnych kryptowalut, niektórzy spodziewają się mocniejszego odreagowania. Z badań przeprowadzonych przez firmę Natixis Investment Managers wśród 500 podmiotów zajmujących się zawodowo działalnością inwestycyjną wynika, że znaczna część z nich prognozuje korektę na rynku wirtualnych walut w nadchodzącym roku.

Kryptowaluty z korektą na horyzoncie?

Firma Natixis Investment Managers opublikowała wyniki badań przeprowadzonych wśród 500 inwestorów instytucjonalnych zarządzających aktywami o łącznej wartości 13,2 bln USD. Dane te zostały przytoczone niedawno przez Bloomberga. Jak się okazuje, wielu z nich dostrzega w kryptowalutach głównego pretendenta do spadków cenowych w przyszłym roku. Podczas gdy ponad połowa respondentów zaznaczyła, iż spodziewa się mocnej korekty na rynku wirtualnych walut, 45% wytypowało również obligacje wrażliwe na zmiany stóp procentowych, a 41% uznało, że awarii ulegną także akcje.

Już na początku grudnia br. cały rynek kryptowalutowy mocno się osunął. Kurs bitcoina spadł poniżej 50 tys. USD, a cena ethera (ETH) powróciła do poziomów niższych, niż 4 tys. USD za monetę. Obecnie obie te kryptowaluty znajdują się na minusie od swoich tegorocznych szczytów BTC spadło o około 30% od ATH, podczas gdy ETH straciło blisko 20% ze swojej wartości. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Coraz większa przychylność do wirtualnych walut

Mimo iż znaczna część ankietowanych wymieniła kryptowaluty wśród głównych pretendentów do spadków w przyszłym roku, Natixis Investment Managers  zauważyło również, że instytucje zaczęły coraz bardziej przestawiać się na waluty cyfrowe. 

Aż 4 na 10 respondentów biorących udział w badaniu przyznało, iż kryptowaluty są legalną opcją inwestycyjną. Ponadto z grona inwestorów instytucjonalnych, którzy zadeklarowali, że posiadają tę klasę aktywów (28%), ponad 75% zaznaczyło, iż będzie je HODLować oraz zwiększać swoją alokację.

Według raportu wydanego w maju br. przez Goldman Sachs to właśnie FOMO – w tym przypadku strach przed niedokonaniem zakupów wirtualnych walut, gdy ich ceny rosną, skłania firmy i instytucje do wejścia na ten rynek. 

Autor poleca również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin notowania spółki publiczne | waluty online | kęty akcje opinie | najwyższy kurs rubla | xtb giełda | orange akcje | tauron akcje rekomendacje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here