Naga MarketskryptowalutyWraz z silnym wzrostem cen kryptowalut, aktywa te zaczęły przyciągać do siebie coraz więcej użytkowników. Z raportu opublikowanego przez australijską giełdę BTC Markets wynika, że średnia wartość portfeli osób mających konta na tej platformie wzrosła aż o 258% w roku budżetowym 2020-2021 – z 577,65 USD do 2 069,16 USD. Zauważono również, iż starsi inwestorzy obecni na tym rynku objęli przewagę nad młodszymi pod względem wysokości środków przeznaczanych na inwestycje. Z kolei ci drudzy dokonywali operacji handlowych z dużo większą częstotliwością, mimo iż wykorzystywali do tego mniejsze kwoty.

Kryptowaluty coraz popularniejsze wśród Australijczyków

Z najnowszego raportu wydanego przez platformę BTC Markets wynika, że średnia ilość środków przechowywanych w wirtualnych walutach przez australijskich inwestorów zwiększyła się z 577,65 USD do 2 069,16 USD w roku budżetowym 2020-2021. Wzrost ten wynosi ponad 250%!Co ciekawe, opublikowane dane wskazują na to, iż popyt na kryptowaluty urósł szczególnie wśród użytkowników powyżej 65 roku życia. W przypadku tej grupy uśredniona wysokość inwestycji była największa – wyniosła ona bowiem około 3 158,03 USD. 

Jeżeli chodzi zaś o najmłodszych klientów BTC Markets – tych mających od 18 do 24 lat, ich inwestycje okazały się stosunkowo niewielkie w porównaniu do użytkowników z pozostałych przedziałów wiekowych. Sięgały one średnio 792,96 USD. To grono inwestorów mimo niewielkich kwot przeznaczanych na kryptowaluty wykazało się większą aktywnością handlową w zakresie dziennym od pozostałych osób.

Optymistyczne nastawienie do bitcoina

Z innych badań przeprowadzonych jakiś czas temu przez Finder na próbie tysiąca Australijczyków  wynika, że jeden na sześciu posiada wirtualne waluty. Największą popularnością w Australii cieszy się zaś bitcoin (BTC). Aż 35% respondentów przyznało, iż wierzy w to, że zajmie on miejsce pieniądza fiducjarnego do 2050 r.

Do grona kryptowalut często kupowanych przez inwestorów z tego kraju zalicza się też ether (ETH), dogecoin (DOGE) oraz bitcoin cash (BCH). Podczas gdy 30% ankietowanych zaznaczyło, iż kupiło wirtualne waluty po to, by zdywersyfikować swój portfel, 1/4 respondentów przyznała, że zainwestowała w nie tylko ze względu na ich mocne wzrosty cenowe.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here