Naga MarketsOkoło 21% tradycyjnych funduszy hedgingowych na świecie zainwestowało już w kryptowaluty – podczas gdy te skoncentrowane na kryptowalutach podwoiły swoje aktywa znajdujące się w zarządzaniu (AUM) w ciągu 2020 roku, pokazuje nowy raport spółki PricewaterhouseCoopers (PwC).

Fundusze hedgingowe podwajają swoje zainteresowanie kryptowalutami

– Szacujemy, że całkowite aktywa pod zarządzaniem funduszy hedgingowych kryptowalutowych na świecie wzrosły do prawie 3,8 mld USD w 2020 r. z 2 mld USD w poprzednim roku. Odsetek funduszy hedgingowych kryptowalutowych z AUM powyżej 20 milionów USD wzrósł w 2020 roku z 35% do 46% –  zauważa PwC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według trzeciego już badania PwC “Global Crypto Hedge Fund Report”, bitcoin jest najpopularniejszym aktywem, ponieważ 92% funduszy kryptowalutowych nim handluje. Za tą monetą plasuje się ether (67%), litecoin (34%), chainlink (30%), polkadot (28%) i aave (27%).

Tymczasem zdecydowana większość inwestorów kryptowalutowych funduszy hedgingowych to osoby o wysokiej wartości netto (54%) i biura rodzinne (30%).

– Mediana wielkości biletu wynosi 0,4 mln USD, podczas gdy średnia wielkość wynosi 1,1 mln USD. Ponad połowa kryptowalutowych funduszy hedgingowych ma średnią wielkość rachunku na poziomie 0,5 mln USD . Fundusze hedgingowe kryptowalut posiadają zazwyczaj 23 inwestorów (mediana) – napisano w raporcie.

W tym samym czasie co piąty “tradycyjny” fundusz hedgingowy – około 21% – inwestuje również w kryptowaluty. Średnio, takie organizacje przeznaczyły około 3% swojego AUM na aktywa cyfrowe, ale prawie wszystkie z nich (85%) już planują zakup większej ilości kryptowalut do końca 2021 roku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Wyzwania związane z przyjęciem kryptowalut

Ponadto, 26% menedżerów funduszy hedgingowych, którzy nie inwestują w kryptowaluty twierdzi, że są “na późnym etapie planowania inwestycji lub poszukiwania inwestycji” w aktywa cyfrowe. Jednak 82% z nich dodało również, że niepewność regulacyjna jest jedną z głównych przeszkód, które stoją na drodze do zainteresowania się tym rynkiem.

Tymczasem 50% funduszy, które już inwestują w aktywa cyfrowe stwierdziło, że kryptowaluty stanowią “poważne wyzwanie”, powołując się na wysoką zmienność i ryzyko utraty reputacji (77%), jak również fakt, że kryptowaluty są obecnie “poza zakresem obecnych mandatów inwestycyjnych” (68%). Prawie dwie trzecie respondentów PwC przyznało również, że “nie posiada wystarczającej wiedzy na temat aktywów cyfrowych”.

Ale jeśli wyżej wymienione bariery wejścia zostałyby usunięte, 64% funduszy hedgingowych “zdecydowanie rozpoczęłoby / przyspieszyło swoje zaangażowanie / inwestycje lub potencjalnie zmieniło swoje podejście i bardziej zaangażowało się” w kryptowaluty, podsumowano w raporcie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pge | cena kryptowalut | wykres dax | kurs pkn orlen | orange notowania | biomed giełda | dax online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here