Naga Markets
Kryptowaluty? Chcę mieć w nich swój udział! - mówi były prezes Goldman Sachs
Były prezes Goldman Sachs – Lloyd-Blankfein

Lloyd Blankfein były prezes Goldman Sachs i znany sceptyk Bitcoina zmienia swoje zdanie. Podczas poniedziałkowego programu Squawk Box Blankfein przychylnie wypowiedział się na temat kryptowalut, wskazując na ich niebywały rozwój. Co więcej, były prezes zaznaczył, że jego poglądy ciągle ewoluują i pomimo obecnej sytuacji, sam chciałby mieć udział w stale rosnącym rynku.

Kryptowaluty rosną na naszych oczach

Były prezes Goldman Sachs, Lloyd Blankfein, powiedział, że jego zdanie na temat kryptowalut ewoluowało po tym, gdy rynek przekroczył wartość biliona dolarów.Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut
Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut

W poniedziałek Blankfein został zapytany przez Andrew Rossa Sorkina o jego pogląd na temat sektora kryptowalut, względem którego w przeszłości bankier nie szczędził gorzkich słów.

– Moja opinia na temat rynku kryptowalut stale ewoluuje. Nie mogę przewidzieć przyszłości, ale myślę, że już teraz jest to coś wielkiego – powiedział w wywiadzie Blankfein.

– Patrzę na wartość rynku, na kolejne instytucje inwestujące swój kapitał i myślę – kryptowaluty mają swój dobry czas – dodał.

Mówiąc dobry czas, Blankfein wyjaśnił, że ma na myśli rozwój ekosystemu oraz infrastruktury, które w ciągu 2021 roku poczyniły ogromny postęp.

Co więcej, kryptowaluty stały się tak popularne, że tradycyjne instytucje finansowe, takie jak Goldman Sachs, zaczęły udostępniać je swoim klientom.

Rynek kryptowalut w obliczu korekty

Z powodu rosnących oczekiwań dotyczących wzrostu stóp procentowych ryzykowne aktywa znalazły się pod presją, przez co całkowita kapitalizacja kryptowalut spadła w zeszłym tygodniu poniżej 2 bilionów dolarów.

– Cyfrowe aktywa szybko tracą na wartości, ale to minie, zwłaszcza że stoją za nimi biliony dolarów, oddane społeczności, infrastruktura oraz cały ekosystem – powiedział Blankfein.

Nie zapominamy oczywiście, że w przeciągu ostatnich tygodni ich charakterystyka się nie zmieniła, wciąż są zdecentralizowane, niezależne od banków centralnych i inflacji, a także korzystają ze wszelkich możliwości, jakie oferuje technologia blockchain – dodał.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Prowadzący program Andrew Rossa Sorkin przypominał swojemu rozmówcy jego wypowiedź, gdy Blankfein krytykował bitcoina i twierdził, że organy regulacyjne powinny być mocno zaniepokojone wzrostem aktywa.

– Mogę być w pewnych kwestiach sceptyczny, ale jeśli chodzi o BTC, to przede wszystkim jestem pragmatyczny. I nie zgadniecie co – chcę mieć swój udział w rozwijającym się rynku kryptowalut! – podsumował.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here