Naga MarketsPundi X wspólnie z NEM.io Foundation i Stellar.org opublikowali dzisiaj raport o kryptowalutach, ze szczególnym uwzględnieniem popularności wśród konsumentów. Blisko 70% respondentów uważa że, że większość ludzi będzie używać Bitcoina lub innych kryptowalut w ciągu najbliższych dziesięciu lat.


Kryptowaluty były jednym z najgorętszych tematów w 2017 roku i podobnie powinno być w tym roku. Badanie przeprowadzono w Indiach, Indonezji, Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii na 3000 osób w wieku od 18 do 59 lat, w jaki sposób wykorzystują kryptowaluty oraz pytali o ich preferencje zakupowe.

Wyniki wskazują, że zainteresowanie kryptowalutą w „mainstreamie” jest wysokie, mimo, że tylko 8 procent z nich posiada obecnie Bitcoin lub inne kryptowaluty, ponad jedna trzecia 39% respondentów rozważa kupowanie kryptowalut w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Oto najważniejsze informacje z raportu:

59% osób zadeklarowało, że wie czym są kryptowaluty, 23% osób nie miało o nich pojęcia,

– na pytanie do czego używają kryptowalut, 35% odpowiedziało, do inwestycji lub spekulacji; tyle samo osób chce dokonywać zakupów bitcoinami.

– okazuje się, że kryptowaluty są cenniejsze od Iphona, za 1000 dolarów respondenci chętniej kupiliby kryptowalutę niż Iphone X (12% vs 7%).

– prawie połowa (47%) posiadaczy krypto, ma tokeny dłużej niż 6 miesięcy, a ponad 75% dokonało transakcji w ostatnich 3 miesiącach. Najważniejsze dla badanych osób jest bezpieczeństwo transakcji, prywatność oraz niskie koszty,

– BTC, LTC i ETH najbardziej znane wśród respondentów, odpowiednio jest to 75%, 35% i 30%,

– Wśród uczestników którzy nie posiadają kryptowalut największą przeszkodą w kupnie okazała się wysoka zmienność, niestabilność 21% oraz brak świadomości jak je wydać i co z nimi można zrobić – 18%.

Dane zostały zebrane między 21. grudnia 2017 a 2. stycznia 2018 na próbie 3000 osób.

Link do pełnego raportu: www.slideshare.net/PundiXLabs/tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWszyscy pamiętamy, gdzie wtedy byliśmy! – wspomnienia tradera z City cz.8
Następny artykułKolejny kraj banuje kryptowaluty: Tym razem pora na Brazylię
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here