Naga MarketsKryptowaluty (BTC): FTX Trading pozyskała 900 milionów dolarów finansowania FTX Trading Ltd. firma zajmująca się kryptowalutami opublikowała we wtorek informację, że jej wycena wzrosła do 18 miliardów dolarów po przeprowadzonej rundzie finansowania, w której udało się jej pozyskać 900 milionów dolarów. Finansowanie obejmowało SoftBank Group Corp. i było jednym z największych zbiórek funduszy dla firmy kryptowalutowej.

FTX Trading uzyskała w rundzie finansowania 900 milionów dolarów

W rundzie wzięło udział ponad 60 inwestorów, w tym firma venture capital Sequoia Capital, gigant private equity Thoma Bravo, Third Point Daniela Loeba, rodzina Paul Tudor Jones i brytyjski menedżer funduszu hedgingowego Alan Howard.Coinbase Ventures, ramię venture niedawno notowanej giełdy kryptowalut Coinbase Global Inc, również uczestniczyło w rundzie finansowania.

FTX, która wśród swoich zwolenników ma również parę celebrytów Toma Brady’ego i Gisele Bundchen, jest skierowana do szerokiego grona inwestorów, w tym inwestorów detalicznych, biur rodzinnych i inwestorów instytucjonalnych. Firma z dwuletnim doświadczeniem podała, że ma ponad 1 milion użytkowników i średnio około 10 miliardów dolarów wolumenu handlowego dziennie, z przychodami rosnącymi ponad dziesięciokrotnie w tym roku.

Bitcoin i giełdy krypto pod lupą organów nadzorczych

Najnowsze finansowanie firmy pojawiło się w sytuacji, gdy nastroje inwestorów w stosunku do kryptowalut są nieco pogorszone. Po początkowej euforii na początku tego roku nadeszła fala niechęci z powodu rosnących obaw regulacyjnych na całym świecie.

Zaostrzenie kontroli odbiło się na cenie bitcoina. Najpopularniejsza kryptowaluta we wtorek spadła poniżej 30 000 dolarów po raz pierwszy od miesiąca.

Binance, inna duża giełda kryptowalutowa, stanęła w obliczu kontroli ze strony organów regulacyjnych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i HongKongu. Według doniesień medialnych, Stany Zjednoczone również prowadzą dochodzenie w sprawie tej giełdy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania cleon pharma | eur/usd | kur euro | kurs comarch | kurs santander | kurs pkn orlen | kurs złotówki |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here