Naga MarketsZgodnie z raportem lokalnej prasy, rząd Republiki Południowej Afryki powołał specjalną grupę ds. regulacji aktywów kryptowalutowych, aby zbadać i lepiej zrozumieć koncepcję kryptowalut i technologii blockchain. Minister Finansów uważa, iż raport powinien być gotowy jeszcze w tym roku.


Afryka otwarta na nowe rozwiązania

Jak poinformował Minister Finansów RPA, Tito Mboweni, grupa ekspertów będzie składać się z przedstawicieli Centrum Finansowego, Urzędu Kontroli Sektora Finansowego, Skarbu Państwa, Banku Rezerw oraz agencji rządowej Sars. Ich celem ma być opracowanie spójnych metod i rozwiązań w odpowiedzi na dynamicznie rozwijającą się branżę wirtualnych walut w kraju.

– Przewidujemy, że po odpowiednim przebadaniu branży i przeprowadzeniu licznych analiz grupa ds. regulacji aktywów kryptowalutowych będzie gotowa opublikować końcowy dokument jeszcze w trakcie 2019 roku – powiedział Mboweni.

Rząd RPA nie ukrywa, iż jest zaniepokojony wykorzystywaniem kryptowalut do uchylania się od podatków i dlatego planuje od przyszłego roku wprowadzić możliwość rozliczania się w formularzach podatkowych za pomocą wirtualnych walut.

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w krajach afrykańskich, w tym w Południowej Afryce. W ubiegłym roku afrykańska giełda Bitcoin Paxful odnotowała 40 milionów dolarów obrotu w skali miesiąca, co stanowi ogromną liczbę na tamtejszym rynku.

sieć– Coraz częstsze stosowanie Bitcoina na całym świecie potwierdza naszą wiarę, że kryptowaluty staną się nieodłączną częścią systemu finansowego. Podobnie jak w przypadku innych innowacji technologicznych, Afryka przoduje w rewolucji finansowej typu peer-to-peer. Naszym celem jest kontynuowanie współpracy z konsumentami w celu rozszerzenia dostępu do globalnego systemu finansowego – powiedział Ray Youssef, dyrektor generalny Paxful.

Zeszłoroczna ankieta przeprowadzona wśród obywateli RPA wskazała, iż niemal połowa ankietowanych planuje zainwestować w wirtualne waluty. Choć Afryka pozostaje w tyle za resztą świata, to pomimo ograniczonego systemu finansowego wiele państw czarnego lądu staje się coraz bardziej przychylne kryptowalutom.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here