Naga MarketsZgodnie z raportem lokalnej prasy, rząd Republiki Południowej Afryki powołał specjalną grupę ds. regulacji aktywów kryptowalutowych, aby zbadać i lepiej zrozumieć koncepcję kryptowalut i technologii blockchain. Minister Finansów uważa, iż raport powinien być gotowy jeszcze w tym roku.


Afryka otwarta na nowe rozwiązania

Jak poinformował Minister Finansów RPA, Tito Mboweni, grupa ekspertów będzie składać się z przedstawicieli Centrum Finansowego, Urzędu Kontroli Sektora Finansowego, Skarbu Państwa, Banku Rezerw oraz agencji rządowej Sars. Ich celem ma być opracowanie spójnych metod i rozwiązań w odpowiedzi na dynamicznie rozwijającą się branżę wirtualnych walut w kraju.

– Przewidujemy, że po odpowiednim przebadaniu branży i przeprowadzeniu licznych analiz grupa ds. regulacji aktywów kryptowalutowych będzie gotowa opublikować końcowy dokument jeszcze w trakcie 2019 roku – powiedział Mboweni.

Rząd RPA nie ukrywa, iż jest zaniepokojony wykorzystywaniem kryptowalut do uchylania się od podatków i dlatego planuje od przyszłego roku wprowadzić możliwość rozliczania się w formularzach podatkowych za pomocą wirtualnych walut.

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w krajach afrykańskich, w tym w Południowej Afryce. W ubiegłym roku afrykańska giełda Bitcoin Paxful odnotowała 40 milionów dolarów obrotu w skali miesiąca, co stanowi ogromną liczbę na tamtejszym rynku.

sieć– Coraz częstsze stosowanie Bitcoina na całym świecie potwierdza naszą wiarę, że kryptowaluty staną się nieodłączną częścią systemu finansowego. Podobnie jak w przypadku innych innowacji technologicznych, Afryka przoduje w rewolucji finansowej typu peer-to-peer. Naszym celem jest kontynuowanie współpracy z konsumentami w celu rozszerzenia dostępu do globalnego systemu finansowego – powiedział Ray Youssef, dyrektor generalny Paxful.

Zeszłoroczna ankieta przeprowadzona wśród obywateli RPA wskazała, iż niemal połowa ankietowanych planuje zainwestować w wirtualne waluty. Choć Afryka pozostaje w tyle za resztą świata, to pomimo ograniczonego systemu finansowego wiele państw czarnego lądu staje się coraz bardziej przychylne kryptowalutom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here