Naga MarketsKryptowaluty: Bitmain wykreśla Chiny z listy odbiorców sprzętu do wydobywania cyfrowych aktywów Bitmain producent sprzętu górniczego do kryptowalut nie będzie już wysyłać swoich produktów do Chin kontynentalnych. Ruch firmy jest odpowiedzią na restrykcyjne przepisy Państwa Środka. Ogłoszenie decyzji następuje po przedłużającej się rozprawie z operacjami wydobywania kryptowalut w Chinach oraz niedawno powtórzonym szerokim zakazie działalności związanej z cyfrowymi aktywami.

Bitmain wstrzymuje dostawy maszyn wydobywczych do Chin kontynentalnych

Powołując się na swoje zobowiązanie do przestrzegania prawa i regulacji w jurysdykcjach, w których działają jego podmioty, producent sprzętu górniczego Bitmain ogłosił, że kończy dostawy do Chińskiej Republiki Ludowej.– Od 11 października 2021 r. firma Antminer zaprzestanie wysyłek do Chin kontynentalnych – napisano w niedzielnym oświadczeniu firmy.

– W sprawie klientów w Chinach kontynentalnych, którzy zakupili produkty długoterminowe, nasz personel skontaktuje się z nimi w celu zapewnienia alternatywnych rozwiązań – dodał Bitmain.

Firma nie podzieliła się jednak dalszymi szczegółami na temat ustaleń, podkreślając, że decyzja wobec chińskiego rynku nie dotyczy specjalnego regionu administracyjnego Hongkongu i sąsiedniego Tajwanu.

Bitmain z siedzibą w Pekinie zaznaczył również, że zmiana polityki wysyłkowej nie będzie miała wpływu na klientów na innych rynkach zamorskich. Producent sprzętu stwierdził, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19, cały zespół ciężko pracuje, aby utrzymać nieprzerwaną realizację zamówień do klientów na całym świecie.

Rynek kryptowalut a chińskie restrykcje

Bitmain ujawnił również, że podejmuje kroki w odpowiedzi na politykę rządu Chin dotyczącą neutralności węglowej. Podkreśliła, że bada nową ścieżkę technologiczną dla oszczędności energii komputerowej i będzie kontynuować pracę nad zmniejszeniem zużycia energii przez swoje chipy rdzeniowe. Firma poinformowała, że zachęci klientów do korzystania z czystej energii i ma zamiar przyczynić się do zielonego i zrównoważonego rozwoju ludzkości.

Choć Chiny wprowadziły zakaz handlu kryptowalutami już w 2017 roku, to władze w Pekinie nie ingerowały bezpośrednio w wydobycie kryptowalut aż do początku tego roku. W maju Rada Państwowa ogłosiła rozprawienie się z działalnością związaną z kryptowalutami w następstwie przyrzeczenia prezydenta Xi Jinpinga, że kraj osiągnie neutralność węglową w ciągu najbliższych czterech dekad.

invest

We wrześniu Ludowy Bank Chin powtórzył swoje twarde stanowisko w sprawie kryptowalut, dając jasno do zrozumienia, że na zdecentralizowany pieniądz cyfrowy nie ma miejsca w ich kraju. W tym tygodniu chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform oraz Ministerstwo Handlu zaproponowały dodanie wydobycia kryptowalut do najnowszej krajowej „Negatywnej listy dostępu do rynku”, co spowoduje, że branża ta będzie niedostępna dla inwestorów.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here