Naga MarketsKryptowaluty: Bitcoin utrzymał 40 tys. dol. Kurs BTC rośne 9. sesję z rzędu!Środowy wzrost o 1,42% pozwoli bitcoinowi (BTC) utrzymać się tuż nad psychologicznym wsparciem 40 tys. dol. W czwartek najstarsza kryptowaluta dodaje do swojej wartości kolejne skromne 0,3%, za sprawą czego rośnie dziewiątą sesję z rzędu. Od dołka z 21 lipca umacnia się o ponad 35%, na szerokim rynku kryptowalut nie widać jednak większego optymizmu. Mocniej zyskuje jedynie xrp (XRP), którego wartość w przeciągu ostatniej doby wzrastała o niemal 11% do poziomu 71 centów.

  • Ether (ETH) w czwartkowy poranek kosztuje 2,3 tys. dol., za binance coin (BNB) płąci się 314 dol., a za dogecoina (DOGE) około 20 centów, zgodnie z danymi portalu Coinpaprika
  • Łączna wartość całego ekosystemu cyfrowych aktywów rośnie o 0,5% i wynosi w tym momencie prawie 1,6 bln dol.
  • Bitcoin stopniowo zwiększa też swoją dominację (procentowy udział w łącznej kapitalizacji), którra wynosi obecnie ponad 47% i jest najwyższa od około półtorej miesiąca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin nie chce się zatrzymać. BTC/USD mocny, jednak cały czas w konsolidacji

Bitcoin i większość głównych altcoinów próbuje przebić się powyżej swoich górnych poziomów oporu, wskazując na powrót byków. Dane z Bybt pokazują, że premia Grayscale wzrasta i osiągnęła poziom -5,88% 27 lipca, najbliższy zeru od 25 maja. Sugeruje to, że inwestorzy instytucjonalni mogli ponownie rozpocząć budowanie pozycji kryptowalutowych poprzez Grayscale Bitcoin Trust.Innym instytucjonalnym produktem inwestycyjnym wykazującym możliwy powrót kupujących jest kanadyjski Purpose Bitcoin ETF, którego aktywa pod zarządzaniem wzrosły do 1,1 miliarda dolarów kanadyjskich w dniu 27 lipca, co stanowi najwyższy poziom od 13 maja.

Szwajcarski bank prywatny Vontobel stwierdził natomiast w swoim półrocznym raporcie finansowym, że jego produkt inwestycyjny Bitcoin tracker certificate wzbudził znaczne zainteresowanie klientów. Dyrektor generalny Vontobel Zeno Staub powiedział Bloombergowi, że zamożni klienci przeznaczyli część swojego majątku na inwestycje w kryptowaluty.

Długi górny knot bitcoina na świeczce z 26 lipca pokazuje, że niedźwiedzie agresywnie sprzedawały w pobliżu 40 550 dol., ale pozytywnym sygnałem jest fakt, że byki zamieniły poziom 36 670 dol. na wsparcie w dniu 27 lipca. Wskazuje to na możliwą zmianę sentymentu z: „sprzedawaj na górkach” na „kupuj na dołkach”

Bitcoin na wykresie dziennym. Analiza techniczna BTC/USD
Bitcoin na wykresie dziennym. Analiza techniczna BTC/USD

Byki wypchnęły w środę cenę powyżej 40 550 dol., jednak dłuższy górny knot sugeruje, że niedźwiedzie jeszcze się nie poddały. Będą one ponownie próbowały zatrzymać odreagowanie w strefie oporu, która pokrywa się z kilkumiesięczną konsolidacją.

Jeśli cena zawróci z obecnego poziomu, para BTC/USDT może ponownie spaść do 36 670 dol. Silne odbicie od tej strefy sugeruje natomiast, że byki nie czekają na ostrzejszy dołek, aby wejść do gry. Para mogłaby wtedy konsolidować pomiędzy 36-42 tys. dol. przez kilka następnych dni, poprawiając perspektywy wybicia ponad zakres. Średnie kroczące zakończyły byczy zwrot, a wskaźnik siły względnej (RSI) wzrósł do strefy wykupienia wskazując, że kupujący wracają do gry.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

XRP mocno w górę dzięki pozytywnym doniesieniom prosto z Ripple

Ripple chce wykorzystać rynek przekazów pieniężnych o wartości prawie 2 miliardów dolarów rocznie pomiędzy Japonią a Filipinami poprzez wykorzystanie swojej usługi płynności na żądanie (ODL).

invest

Japoński dostawca przelewów pieniężnych SBI Remit łączy siły z filipińską usługą płatności mobilnych Coins.ph i giełdą kryptowalut SBI VC Trade, aby otworzyć korytarz przekazów pieniężnych między tymi dwoma krajami, Ripple ogłosił w środę we wpisie na swoim blogu.

Oznacza to znaczący krok dla spółki, który chce uzyskać udział w części rynku wartego 1,8 miliarda dolarów w rocznych przekazach z Japonii na Filipiny. ODL poprzez usługę płatności transgranicznych RippleNet pozwala firmom na transfer środków z jednej waluty fiat do XRP i z XRP do innej waluty.

Ruch ten jest kontynuacją ekspansji Ripple w Azji po nabyciu 40% udziałów w firmie Tranglo zajmującej się płatnościami transgranicznymi w marcu.

Informacja wywołała pozytywną reakcję rynkową, a token zyskiwał łącznie w trakcie środowej sesji 14% i testował poziom powyżej 75 centów, niewidziany od dynamicznych spadków z 21 czerwca. Tym samym XRP/USD pokonał 50-okresową średnią ruchomą oraz testował średnią 200 EMA. W czwartek miejsce ma natomiast nieznaczna korekta o 3% i spadek w okolice poziomu 71 centów:

XRP na wykresie dziennym

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: plus500 | cena akcji pko | nasdaq akcje | notowania cd projekt | gpw spółki | kurs bitcoin wykres | cyfrowy polsat akcje rekomendacje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here