Naga MarketsBitcoin i kryptowaluty z pozytywnymi nastrojami inwestorów

Sentyment wokół kryptowalut znacząco się poprawił. Wprawdzie temat regulacji (a może nawet zlikwidowania) rynku przez Chiny nie ucichł, a jedynie zszedł na boczny tor. Niebagatelnym wsparciem dla bitcoina stają się Stany Zjednoczony, które w kontrze do działań Chin patrzą bardziej przychylnie na rozwój rynku kryptowalut. Trudno powiedzieć na ile jest to kolejna odsłonią zmagań dwóch mocarstw, a na ile rzetelna analiza korzyści i ryzyka dla kraju, niemniej z perspektywy inwestorów przychylność władz stwarza pozytywne środowisko do kontynuowania rajdu ryzyka.

W ostatnich tygodniach pozytywne nastroje na rynku bitcoina budowane były na fali dopuszczenia do obrotu pierwszego ETF’a w USA opartego o cenę kryptowaluty. Należy przy tym zaznaczyć, że ETF naśladuje ruch derywatów, a nie fizycznego bitcoina. Różnica niewielka, acz istotna. We wtorek obrót walorem ruszył, co dodatkowo umocniło Bitcoina. W mojej opinii największe wzrosty mogą być jeszcze przed nami, ale zostaną poprzedzone większą korektą.Uważam, że inwestorzy instytucjonalni, który otrzymali wreszcie w pełni legalną i sankcjonowaną przez SEC formę utrzymywania ekspozycji na krytpo odczekają moment, aby sprawdzić jak walor zachowa się przy pogorszeniu sentymentu. Jeśli zdaniem „dużych” reakcja będzie przewidywalna możemy być świadkami dołączenia do „pociągu”, który dotychczas ciągnięty był przede wszystkim przez indywidualnych (mniejszych lub większych) inwestorów.

W środę przed południem kurs BTC/USD oscyluje nieco poniżej historycznych maksimów. Jeden token wyceniany jest na niecałe 64 tys. USD. Dla byków istotne byłoby przełamanie ATH, jednak o to nie będzie wcale tak prosto. Rynek potrzebuje świeżego paliwa.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here