Naga MarketsKryptowaluty: Bitcoin i Ethereum z dwucyfrowymi spadkami w tydzieńZeszłotygodniowa, silna wyprzedaż na rynku kryptowalut, której kulminacyjny moment przypadał na środę spowodowała, że główne cyfrowe aktywa generowały dwucyfrowe ujemne stopy zwrotu. Zgodnie z danym portalu Coinpaprika.com, Bitcoin w tym czasie taniał o ponad 13%, a kryptowaluta sieci Ethereum o 19%. Liderem deprecjacji w tym czasie były Tezos, Chainlink i Litecoin przeceniane o ponad 23%, a w czołówce jedynie TRON zapewnił inwestorom dodatnie stopy zwrotu.

  • Bitcoin rozpoczyna nowy tydzień od spadków o 1,5% (ponad 150 dolarów) i nadal utrzymuje się (piątą sesję z rzędu) tuż nad poziomem 10 tysięcy dolarów
  • W gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji w przeciągu ostatniej doby przeważają jednak wzrosty, a ich liderem są Chainlink oraz Binance Coin, które rosną kolejno o 22% oraz 16%
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego nieznacznie odbija, zwiększając się o 2% i wynosząc niemal 324 miliardy dolarów

Kryptowaluty z niezadowalającymi stopami zwrotu w minionym tygodniu

Wtorkowa i środowa wyprzedaż Bitcoina pociągnęła w dół wyceny altcoinów, w efekcie czego większa część rynku zamykała miniony tydzień pod kreską. Kupując BTC w miniony poniedziałek, dzisiaj inwestor księgowałby stratę rzędu 13%, a w przypadku Litecoina wyniosłaby ona już ponad 23%:

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Coinpaprika.com

Bitcoin w efekcie tracił niemal 1500 dolarów i porusza się obecnie na wysokości najniższych poziomów od końca lipca, kiedy rozpoczęła się dynamiczniejsza aprecjacja wypychająca cenę ostatecznie w okolice 12 tysięcy dolarów.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin testuje psychologiczne wsparcie, czy to wytrzyma?

Notowania Bitcoina wybijały w zeszłym tygodniu z zakresu technicznego, którego dolne ograniczenie wyznaczały okolice 11,1 tys. dolarów. W efekcie kurs BTC wszedł w obszar kolejnego boxa, którego wsparcie to poziom 10 tysięcy dolarów i jednocześnie maksima z mają bieżącego roku.

Gdyby zakres został wybity, to istnieje szansa na kontynuację deprecjacji w kierunku 9 tysięcy dolarów, gdzie analiza techniczna wskazuje kraniec kolejnego boxa. Co istotne, poziom ten pokrywa się z dołkami rysowanym iw okresie wakacyjnym na przestrzeni czerwca oraz lipca.

Bitcoin z odemirzonymi odległościami kolejnych boxów na wykresie. Źródło: Tradingview.com

Należy jednak pamiętać, że poziom 10 tys. dolarów odgrywa rolę istotnego poziomu wsparcia/oporu, w związku z czym jego wybicie przez sprzedających nie będzie takie łatwe. Wykres już teraz to obrazuje i widać na nim wyraźnie, że notowania odbijają się od poziomu piątą sesję z rzędu.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here