Naga MarketsKryptowaluty Bitcoin i Ether opłacą podatki w Szwajcarii już od 2021 rokuOd 2021 r. podatki w szwajcarskim kantonie Zug (odpowiednik polskiego województwa) będzie można rozliczać za pomocą kryptowalut: Bitcoina i Etheru. Funkcjonalność ta stała się możliwa za sprawą współpracy z Bitcoin Suisse, pionierem w szwajcarskiej „dolinie kryptowalutowej”. Zug staje się tym samym pierwszym kantonem szwajcarskim, w którym można płacić podatki za pomocą walut cyfrowych i jednym z pierwszych miejsc na świecie, gdzie podatnicy otrzymali taką możliwość.

  • Szwajcaria i Zug po raz kolejny potwierdza swoją rolę pioniera w przestrzeni technologii blockchain
  • W przeszłości kanton wprowadzał możliwość głosowania za pomocą sieci rozproszonych bloków oraz został okrzyknięty najszybciej rozwijającą się społecznością blockchain
  • W Zurichu w budynku niegdyś należącym do prywatnego banku obecnie znajduje się siedziba 40 spółek z branży kryptowalutowej

Kanton Zug promuje waluty cyfrowe i technologię blockchain

Jako ojczyzna Krypto-doliny ważne jest dla nas, aby dalej promować i upraszczać stosowanie kryptowalut w życiu codziennym. Umożliwiając płacenie podatków za pomocą Bitcoina lub Etheru, robimy duży krok w tym kierunku – komentuje dyrektor finansowy Bitcoin Suisse, Heinz Tännler.

Rozliczenia podatkowe za pomocą kryptowaluty będą dostępne zarówno dla firm jak i osób prywatnych do kwoty 100 tys. CHF. Częściowe płatności nie będą akceptowane. W najbliższych tygodniach odbędzie się pilotażowy test, aby wszystko było gotowe na nadchodzący sezon podatkowy rozpoczynający się w lutym 2021 roku.

Ubieganie się o kod QR przez administrację podatkową

Aby móc oferować rozliczenia podatkowe poprzez kryptowalutowy, Departament Finansów Zug współpracuje z Bitcoin Suisse. Osoby chcące rozliczyć się z fiskusem za pomocą cyfrowych aktywów muszą skontaktować się z kantonalnym urzędem skarbowym. Otrzymają wówczas niezbędny kod QR do płatności, najczęściej za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Nie podejmujemy żadnego ryzyka z tą nową metodą płatności, ponieważ zawsze otrzymujemy kwotę we frankach szwajcarskich, nawet jeśli płatność dokonywana jest w Bitcoinach lub Etherach. Tak więc, zmienność kursów kryptowalut nie ma żadnego wpływu na ostateczną płatność we frankach szwajcarskich – dodaje Tännler.

Współpraca z Bitcoin Suisse

Departament Finansów Zug zdecydował się na współpracę z założoną w 2013 roku firmą Bitcoin Suisse zajmującą się usługami kryptofinansowymi. Bitcoin Suisse wnosi do współpracy z Kantonem Zug ponad siedem lat doświadczenia w zakresie technologii kryptograficznych i płatności. Dr Arthur Vayloyan, dyrektor generalny Bitcoin Suisse, powiedział:

Połączenie technologii handlu i transakcji płatniczych z kryptowalutami pozwala nam zapewnić podatnikom dobre doświadczenia i zaoferować sprawdzone usługi dla kantonu Zug.

Bitcoin Suisse przyczynił się do ukształtowania ekosystemu kryptograficznego i łańcucha bloków w Szwajcarii będąc siłą napędową formowania się Krypto-doliny. Bitcoin Suisse, jako regulowany szwajcarski pośrednik finansowy, który jest obecnie w fazie licencjonowania szwajcarskiej licencji bankowej, oferuje usługi maklerskie, powiernicze, płatności kryptowalutowe, tokenizację i inne usługi dla klientów prywatnych i instytucjonalnych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/USD spada 3. dzień z rzędu. Euro skorzysta na elastycznym celu inflacyjnym Fed
Następny artykułNotowania soi w USA najwyżej od ponad dwóch lat
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here