Naga MarketsPomimo spadkowych nastrojów na rynku kryptowalut w piątek, godziny popołudniowe przyniosły zmianę nastrojów i silniejszy wzrost bitcoina (BTC) oraz etheru (ETH). Druga pod względem kapitalizacji natywna kryptowalutą sieci Ethereum przekuła spadki we wzrosty odbijając w kierunku 3 tys. dol. Ether rośnie gdy na rynek napłynął optymizm po skutecznym hard forku sieci o nazwie London.

Ether i bitcoin przekuwają spadki w zyski

Dane z TradingView pokazują, że ether wspiął sięs zybko w kierunku lokalnych maksimów na poziomie 2820 dol. na giełdzie kryptowalutowej Bitstamp. Nagły wybuch entuzjazmu przeciwdziałał trendowi spadkowemu, który rozpoczął się po początkowym wzroście po udanym wdrożeniu hard forku London.Po spadku do poziomu 2 530 dolarów, ether prześcignęło wiele altcoinów na wykresach godzinowych, ustawiając swój celownik na opór w pobliżu granicy 3000 dolarów. Dla analityka kryptowalutowego, Michaela van de Poppe,  przebicie tego poziomu jest jednak niezwykle istotne, jeżeli ETH/USD chce utrzymać byczy nastrój.

ETH/USD wykres świecowy (Bitstamp). Źródło: TradingView

– Ethereum wykonuje tutaj potężne odbicie w górę od krytycznego poziomu przy 2535. Jednak nie pokonał i nie przerzucił jeszcze oporu przy 2850-2925 dol. – komentował analityk.

Inny analityk i trader o pseoduonimie Rekt Capital zauważył, że inwestorzy ponownie zwiększają swoje zainteresowanie rynkami altcoinów po zeszłotygodniowej znaczącej pompie cenowej bitcoina (BTC) oraz etheru (ETH). Jak zauważa, na ostatnie 16 świec dziennych na wykresie ETH/USD aż 15 było zielonych:

– BTC konsoliduje się na maksimach, próbując wykonać ważny re-test szczytu zakresu tygodniowego, z którego wyłamał się w zeszłym tygodniu. Tymczasem część kapitału, który napędzał ruch BTC do okoli 42 000 dol. w zeszłym tygodniu, płynie teraz do niektórych altcoinów – stwierdzał analityk.

BTC/USD wykres świecowy (Bitstamp). Źródło: TradingView

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

ETH/BTC, czyli ether zyskuje względem bitcoina

Pozytywne nastroje wywołane przez hard fork sieci Ethereum spowodowały, że wartość ETH względem BTC testowała w czwartek najwyższe pułapy od początku czerwca powyżej 0,07 BTC.

ETH/BTC 1-dniowy wykres świecowy (Bitstamp). Źródło: TradingView

W momencie pisania tego tekstu, ETH/USD krąży wokół 2800 dol., podczas gdy BTC/USD zbliżało się do 39 tys. dol. w swoim własnym powrocie. Największa kryptowaluta zanurzyła się wcześniej w czwartek do poziomu 37 290 dol.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 5 sierpień 2021 r.
Następny artykułKursy walut w wakacje. Dolar, frank, funt i euro z niewielkimi ruchami względem PLN, 5 sierpnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here