Naga MarketsKryptowaluty. Bitcoin gromadzi środki, produkty oparte na Ethereum z odpływemProdukty inwestycyjne oparte o kryptowaluty odnotowały napływ środków w wysokości 226 mln dol. w minionym tygodniu, zwiększając tym samym 8-tygodniową serię dodatnich przepływów netto do 638 mln dol., wynika z najnowszego raportu CoinShares.

  • Łączna wartość aktywów pod zarządzaniem (AuM) jest obecnie tylko o 5% niższa od rekordowego poziomu 67 mld dol. dzięki niedawnej pozytywnej akcji cenowej.
  • Przepływy z minionego tygodnia są najwyższymi od kwietnia, kiedy kryptowaluty rysowały tegoroczne (i w wielu przypadkach również historyczne) maksima
  • Najwięcej środków, bo aż 225 mln dol., napłynęło do produktów związanych z bitcoinem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin przyjmuje zdecydowaną większość środków, Ethereum z odpływami netto

Bitcoin odnotował napływ w wysokości 225 mln dol., stanowiąc znaczącą większość łącznej sumy 226,2 mln dol. dodatnich przepływów netto.– Uważamy, że zwrot w nastrojach do Bitcoina wynika z konstruktywnych wypowiedzi przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, potencjalnie dopuszczających Bitcoin ETF w USA. Nasze ostatnie dane ankietowe podkreślają również większy udział instytucji w tej klasie aktywów – komentuje CoinShares w swoim raporcie.

Kryptowaluty. Bitcoin gromadzi środki, produkty oparte na Ethereum z odpływem
Kryptowalutowe przepływy zgodnie z raportem CoinShares

W momencie gdy BTC zyskuje, Ethereum odnotowało niewielkie odpływy o łącznej wartości 14 mln dol. i nadal traci udział w rynku na rzecz Bitcoina, spadając o 1% do 24% AuM tylko w ciągu ostatniego tygodnia.

W przypadku innych altcoinów obraz pozostaje mieszany, przy czym niedawni faworyci tacy jak Solana (12,5 mln dol.) i Cardano (3 mln dol.) nadal odnotowują napływy, co sugeruje, że uwaga nie została całkowicie przeniesiona na Bitcoina. Inne altcoiny, a mianowicie Polkadot, Ripple i Litecoin nie radziły sobie tak dobrze z odpływem odpowiednio 2,1 mln, 0,6 mln i 0,2 mln dol.

Kryptowaluty. Bitcoin gromadzi środki, produkty oparte na Ethereum z odpływem
Przepływy z podziałem na dostawcę oraz klasę aktywów. Źródło: CoinShares

Jak widać w powyższym zestawieniu, niekwestionowanym liderem rynku instrumentów inwestycyjnych opartych o kryptowaluty pozostaje Grayscale, który zarządza ponad 48 mld z wszystkich 66,8 mld dol. znajdujących się na rynku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: frank pln | mercator notowania | kurs funta nbp | akcje nasdaq | forint pln | kurs dolara nowozelandzkiego kantor | średni kurs dolara nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here