Naga MarketsKryptowaluty. Bitcoin (BTC) zanotował wzrost trudności wydobycia pierwszy raz od 2 m-cyPoziom trudności wydobycia bitcoina (BTC), wskaźnik pokazujący jak trudno jest wykopać kryptowalutę, wzrósł w weekend o 6% w ramach ostatniej dwutygodniowej aktualizacji. Jest to pierwsza pozytywna korekta od czasu krachu kryptowalutowego, który rozpoczął się w maju. Krach, przyśpieszony przez anty-bitcoinowe regulacje górnicze w Chinach, doprowadził do czterech kolejnych spadków trudności z rzędu.

  • W maju chiński rząd ograniczył górnikom możliwość kopania kryptowalut
  • Kraj Środka odpowiadał za ponad 65% udziału w hash rate, nagłe odcięcie lokalnych górników spowodowało więc silny spadek aktywności sieci i następnie trudności wydobycia
  • Po kilku spadkowych aktualizacjach z rzędu, trudność wydobycia BTC powraca do wzrostów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin ze wzrostem trudności wydobycia. Odbija od ponad rocznych minimów

Trudność wydobycia bitcoina mierzy, jak dużo mocy obliczeniowej maszyn komputerowych jest wymagane do zarabiania bitcoinów z zatwierdzania transakcji w sieci. Sieć dostosowuje trudność raz na dwa tygodnie, aby odzwierciedlić rzeczywistą konkurencję wśród górników. Im więcej górników próbuje kopać BTC, tym trudniejsze staje się wydobycie cyfrowego aktywa.Trudność osiągnęła szczyt w połowie maja, kiedy dwutygodniowe dostosowanie zwiększyło poziom trudności o 21,53%, co było historycznym rekordem. Ale od tego czasu wskaźnik trudności znajdował się w wyraźnym trendzie spadkowym.

Pierwsza od dwóch miesięcy wzrostowa korekta trudności wydobycia. Źródło: BTC.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin notował rekordowe spadki trudności wydobycia

Trudność spadała w czerwcu i lipcu po tym, jak chińscy górnicy, którzy byli odpowiedzialni za około 65% aktywności całej sieci, masowo emigrowali lub sprzedawali maszyny górnicze do zagranicznych kopalni po tym, jak Chiny rozpoczęły kampanię ograniczania wydobycia BTC w kraju.

W dniu 3 lipca bitcoin zanotował największy w historii spadek trudności, kiedy wskaźnik został skorygowany o 28%. W kolejnej korekcie 18 lipca trudność wydobywcza BTC spadła o następne kolejne 4,81%.

Dzisiejsza pozytywna korekta wskazuje, że chińscy górnicy aktywnie przenoszą się do innych jurysdykcji, a część ich aktywności przejęły inne kraje: między innymi USA, czy też Kazachstan.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange kurs akcji | pkp cargo giełda | btc kurs | kurs franka nbp | kurs hrywny nbp | giełda livechat | pge akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here