Naga MarketsKryptowaluty. Bitcoin (BTC) wystrzelił w górę do poziomu 40 tys. dol.Kryptowaluty niespodziewanie zanotowały silny wzrost podczas poniedziałkowej sesji zbliżając się pierwszy raz od czerwca do górnej granicy kilkumiesięcznej konsolidacji. Bitcoin (BTC), czyli najstarsze z cyfrowych aktywów), zyskiwał w kluczowym momencie sesji nawet 13% i na giełdzie Bitstamp osiągał poziom 39 850 dolarów, najwyższy od ponad miesiąca.

  • Zeszłotygodniowy kontakt BTC z okrągłym wsparciem 30 tys. dol. napędził serię mocniejszych odbić
  • Aprecjacja bitcoina zatrzymała się jednak na razie na 200-dniowej średniej ruchomej, a przed BTC cały czas okrągły poziom 40 tys. dol. oraz szczyty z drugiej połowy czerwca
  • Na początku nowego tygodnia mocniej rośnie też m.in. dogecoin (DOGE) reagując na najnowszą aktywność Elona Muska na Twitterze
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i ether silnie w górę. Kryptowaluty korzystają z pozytywnych komentarzy

Bitcoin w trakcie azjatyckiego handlu w poniedziałek skoczył mocno w górę, testując 200-okresową średnią ruchomą i kontynuując passę wzrostów, która rozpoczęła się 21 lipca przy lokalnym dołku w okolicach poziomu 30 tys. dol. W efekcie BTC ma w tym momencie na koncie szósty dzień aprecjacji z rzędu.W tym samym czasie drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) osiągnął trzytygodniowy szczyt na poziomie 2344 dolarów. Po najlepszym tygodniu bitcoina od prawie trzech miesięcy, ruch ten wywołał presję na shortujących kryptowaluty zmuszając ich do zamykania części pozycji.

Bitcoin silnie w górę w poniedziałek

W zeszłym tygodniu entuzjasta kryptowalut i szef Tesli Elon Musk powiedział, że producent samochodów prawdopodobnie wznowi akceptowanie bitcoinów, gdy tylko przeprowadzi właściwy audyt w zakresie wykorzystania energii. Spółka zawiesiła takie płatności w maju, przyczyniając się do ostrej wyprzedaży kryptowalut.

Szef Twittera Jack Dorsey powiedział również w zeszłym tygodniu, że cyfrowa waluta jest „dużą częścią” przyszłości firmy, a w niedzielę londyńska gazeta City A.M. doniosła – powołując się na bezimiennego „informatoa” – że Amazon chce zaakceptować płatności w bitcoinach jeszcze przed końcem roku.

Eksperci twierdzą, że wspomniane pozytywne komentarze pozwoliły podnieść rynek z poziomu wsparcia, na którym utrzymywał się od majowego załamania, podczas gdy dane wskazały również na silne likwidacje krótkich pozycji – sugerując, że wielu sprzedających mogło się już poddać.

– Przez ostatnie pięć sesji obserwowaliśmy ogólną krótkoterminową byczą postawę na rynku, napędzaną przez kluczowe dane techniczne, a także ostatnie pozytywne komentarze. Z rekordową sumą 1,2 miliarda dolarów w shortach zlikwidowanych w ciągu ostatnich 24 godzin, perspektywy i impet na nadchodzący tydzień są pozytywne – powiedział Ryan Rabaglia, globalny szef działu tradingu platformy aktywów cyfrowych OSL.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny z dwucyfrowymi wzrostami w zeszłym tygodniu

Bitcoin na przestrzeni ostatnich siedmiu dni dodał do swojej wartości ponad 20%, podobnie ether, a w ich ślady podążały również inne duże kryptowaluty, notując dwucyfrowe wzrosty w ubiegłym tygodniu. Wśród nich znalazły się między innymi xrp (XRP) oraz dogecoin (DOGE) zyskujące kolejno 13,6% oraz 26,3%. W efekcie kosztują obecnie 66 oraz 22 centy.

invest
Ether wybija linię trendu spadkowego

Aprecjacja nie ominęła również rynku bitcoin cash (BCH), który powraca nad pułap 500 dolarów oraz litecoina (LTC) rosnącego o 15% i testującego okolice 140 dolarów. W poniedziałek pozytywne nastroje na rynku kryptowalut są na tyle silne, że łączna wartość całego ekosystemu zwiększa się o niemal 10% i powraca nad pułap 1,5 bln dol.

Źródło: Coin360.com

Jak widać na powyższej mapie cieplnej na rynku cyfrowych aktywów na początku tygodnia zdecydowanie dominują bycze nastroje.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here