Naga MarketsKryptowaluty. Bitcoin (BTC) w dół w weekend przez Weibo i raport Goldman Sachs Bitcoin i większość innych czołowych kryptowalut spadły w weekend w związku z obawami, że mogą następować kolejne próby rozprawienia się z prężnie działającą branżą cyfrowych aktywów na terenie Chin. Niedźwiedzim czynnikiem według Bloomberga okazał się również najnowszy raport Goldman Sachs, który sugeruje, że instytucjonalna adopcja kryptowalut może być procesem długoterminowym.

  • Bitcoin tracił w weekend, jednak na przestrzeni ostatnich siedmiu dni jego cena rosła o 4$% i wynosi obecnie 36,3 tys. dol.
  • Zyskiwał również ether (ETH), który w minionym tygodniu zwiększał swoją wartość o 18% i trzyma się poziomu 2,8 tys. dol.
  • Stabilna pozostaje natomiast kapitalizacja całego rynku, która utrzymuje się w okolicach poziomu 1,7 bln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin stracił w weekend przez doniesienia dotyczące Weibo

Bitcoin i wiele innych największych 30 kryptowalut (z pominięciem stablecoinów), zgodnie z danymi cenowymi z Coinpaprika, notowało spadek na przestrzeni długiego weekendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiński serwis społecznościowy Weibo zawiesił niektóre konta związane z kryptowalutami – gdy próbuje się je zobaczyć pojawia się komunikat, że zostały zgłoszone za naruszenie prawa, przepisów lub zasad platformy. Serwis mikroblogowy podjął podobne działania w 2019 roku, kiedy zawiesił konta operatora wymiany Binance Holdings Ltd. i platformy blockchain Tron.

Chińskie władze ostrzegały ostatnio przed handlem kryptowalutami, a wysiłki związane z wydobyciem bitcoina są ograniczane, co wywarło presję na ceny.

– Niepewność co do regulacji kryptowalutowych w Chinach nadal stanowi istotne ryzyko. Do tej pory było to dość fragmentaryczne, skupiając się na wydobyciu, nowych emisjach i detalicznych influencerach – powiedział Jonathan Cheesman, szef sprzedaży pozagiełdowej i instytucjonalnej na giełdzie instrumentów pochodnych kryptowalut FTX.

Bitcoin, największa kryptowalutą w obiegu, zmaga się nie tylko z relatywnie niskim poziomem aktywności handlowej na obecnych poziomach, ale również z opoarami technicznymi, pozostając poniżej swoich 20-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących.

Bitcoin “będzie podatny na test krytycznego wsparcia na poziomie 29 000 USD z ryzykiem spadku do 20 000 USD” – napisał w piątkowej nocie strateg techniczny Evercore ISI Rich Ross. Powiedział, że obecnie jest “sprzedającym”, z pozycją buy stop na wysokości 41 tys. USD.

Bitcoin pozostaje poniżej swojej 200-dniowej średniej i blisko 20-dniowej. Źródło: Bloomberg
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin i adopcja instytucjonalna. Proces potrwa dłużej niż mogło się wydawać?

Bitcoin rozpoczął dynamiczny rajd na początku roku, wznosząc się do prawie 65 000 USD w ruchu napędzanym między innymi przez adopcję instytucjonalną. Idea ta przyświeca dużym firmom ze świata tradycyjnych finansów, które postanowiły zainwestować część swoich środków w kryptowaluty.

invest

Od tego czasu BTC stracił jednak ponad 25 000 USD i ostatnio była notowany w okolicach 36 000 USD. Od początku roku zyskuje nadal 25%, jednak jeszcze niedawno zysk ten wynosił niemal 100%.

Powodem do kolejnego podważenia instytucjonalnego rozwoju branży był raport Goldman Sachs opublikowany w sobotę pokazujący, że nie wszyscy chcą chętnie inwestować w kryptowaluty.

– Przeprowadziliśmy dwie sesje okrągłego stołu z dyrektorami operacyjnymi na początku tego tygodnia, w których wzięło udział 25 menedżerów z różnych funduszy long-only i hedgingowych. Ich najbardziej ulubionym jest styl inwestowania w akacje typu growth, ale najmniej ulubionym bitcoin – napisali stratedzy kierowani przez Timothy’ego Moe.

Bitcoin najmniej ulubioną inwestycją wśród dyrektorów funduszy. Źródło: Goldman Sachs

Mimo to, wsparcie dla bitcoina nadal rośnie w niektórych kręgach. W komentarzach z transmisji wideo na konferencji Bitcoin 2021 w Miami, prezydent Salwadoru Nayib Bukele powiedział, że planuje uczynić BTC prawnym środkiem płatniczym w kraju, podczas gdy Square Inc. z siedzibą w San Francisco poinformowało, że zainwestuje 5 milionów dolarów w budowę zasilanego energią słoneczną projektu wydobywającego bitcoiny.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp notowania | santander kurs | akcje pgnig notowania | wiadomości bitcoin | notowania s&p 500 | notowania kryptowalut | pgnig wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here