Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji notowania dolara amerykańskiego testowały dziewięciomiesięczne maksima, co pogłębiło korektę na rynku aktywów kryptowalutowych. W efekcie bitcoin (BTC) tracił 2,7% i spadał poniżej poziomu 45 tys. dol., w połowie tygodnia odrabia jednak część strat i wraca nad lokalne wsparcie. Deprecjacja nie ominęła również etheru (ETH), a drugi pod względem kapitalizacji token testował w środę poziomy poniżej 3 tys. dol.

  • Zgodnie z danymi portalu Coinpaprika, najsilniejsze spadki w przeciągu ostatniej doby widać na binance coin (BNB), xrp (XRP), bitcoin cash (BCH) oraz litecoinie (LTC). Wynoszą one od 3 do 4 procent
  • Niechlubnym liderem jest dogecoin (DOGE), który spada o 7% i powraca do wsparcia 30 centów
  • Łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów spada o 2% i ponownie znajduje się poniżej psychologicznego pułapu 2 bilionów dolarów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i ether w dół, kryptowaluty utrzymują jednak istotne wsparcia

Notowania BTC/USD rozszerzyły korektę spadkową na czwarty dzień z rzędu po weekendowym teście poziomu 48 tys. dol., najwyższego od maja. Od strony technicznej nie zmienia się jednak zbyt wiele: bitcoib broni lokalnego wsparcia wyznaczanego przez dołki z ubiegłego tygodnia, a głównym poziomem pozostaje strefa 40-41 tys. dol.Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Istotna dla wsparcia ceny będzie również siatka średnich ruchomych 50 i 200 EMA znajdująca się w okolicach psychologicznej strefy wsparcia.

Jeżeli chodzi o ETH/USD, to ten mocniej koryguje dopiero od dwóch dni, wraca jednak w okolice 3 tysięcy dolar, gdzie również przebiega ważne wsparcie:

Ether na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

– W porównaniu do hossy w 2017 i 2018 roku, obecny ruch przyjmuje bardziej dojrzały trend. Krajobraz rynkowy stał się znacznie bardziej zinstytucjonalizowany – gdzie obecnie mamy proprietary traderów w kryptowalutowych funduszach hedgingowych, kryptowaluty od brokerów walutowych i instytucji, które dokonują transakcji na skalę instytucjonalną – powiedziała Cynthia Wu, szef sprzedaży w singapurskiej firmie Matrixport zajmującej się usługami związanymi z aktywami cyfrowymi.

Dzienne notowania bitcoina pozostają stosunkowo płaskie, a waga 200-dniowej średniej kroczącej ciąży na cenach w pobliżu 45 500 dol. co jest sygnałem, że dalsza presja na sprzedaż może czaić się za rogiem.

Mimo to rynek altcoinów nadal trzyma się mocno, a większość z 20 największych pod względem kapitalizacji rynków nadal jest zielona, jeśli spojrzeć na 7-dniowy okres.

– Ogólnie rzecz biorąc, rynki odnotowują w tym tygodniu pozytywny trend; altcoiny rosną, podczas gdy bitcoin pozostaje bez zmian. Co ciekawe, obserwujemy, jak ether nieznacznie przewyższa bitcoina tydzień do tygodnia – powiedział Byron Goldberg, australijski manager giełdy kryptowalutowej Luno

invest

W okresie 30 dni ether wzrósł o 67,6% w porównaniu do bitcoina rosnącego o 46,3% w tym samym okresie, pokazują dane Messari. Goldberg wskazuje na londyński hard fork Ethereum jako prawdopodobny katalizator napędzający wzrost cen na drugiej co do wielkości kryptowalucie na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Premia futures na ETH wynosi 7,36% w porównaniu do skromnych 2,8% dla bitcoina, co oznacza, że rynki kryptowalutowe prawdopodobnie przewidują, że ether wzrośnie bardziej niż bitcoin w ciągu najbliższych trzech miesięcy wraz ze zmianą zainteresowania instytucjonalnego, dodał Goldberg.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Dogecoin odsuwa się od kilkumiesięcznych szczytów. Co dalej z DOGE?

O ponad 40% w ubiegłym tygodniu rósł dogecoin, rozszerzając wzrostową passę na cztery kolejne tygodnie z rzędu. Ostatnie parę sesji przynosi jednak korektę o łącznie 11% i powrót z okolic 35 do 30 centów.

Dogecoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Patrząc na wykres techniczny notowania DOGE zamknąć można w przedziale konsolidacji, którego dolnym ograniczeniem jest poziom 16 centów (dołki z czerwca i lipca), a górnym strefa 35 centów (lokalne maksima, oraz poziomy z drugiej połowy czerwca).

Dynamiczne wsparcie zapewniać powinna również 50 EMA, nad którą notowania DOGE/USDT utrzymują się od dwóch tygodni. Ewentualne wybicie obecnego zakresu górą może otworzyć drogę do maksimów czerwcowych na wysokości 45 centów (gdzie wypada również połowa wysokości trendu spadkowego rozpoczętego w maju).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: allegro notowania | kurs bitcoin | indeks dow jones | blik co to | biomed-lublin akcje | analiza bitcoin | płatność blik co to |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here