Naga MarketsMijający tydzień zdaje się przynosić ulgę osobom mającym ekspozycje na wzrost cen popularnych kryptowalut. Dochodzi do tego po trwającej dwa tygodnie szybkiej i silnej korekcie na tym rynku.

Bitcoin i ether odrabiają straty na rynku kryptowalut

Bitcoin w pewnym momencie stracił niemal 30 proc. swojej wartości, a kapitalizacja rynku spadła poniżej 1 mld dolarów. Kurs ETH/USD w dwutygodniowej korekcie spadło o prawie 25 proc., zaś litecoin cofnął się o prawie 40 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni tydzień kwietnia przynosi jednak zdecydowane odreagowanie na rynku popularnych kryptowalut. Kurs BTC/USD wzrósł o 20 proc., a 26 kwietnia wzrosty bitcoina w ujęciu dolarowym zdawały się największe w historii. Litecoin w tym tygodniu zdaje się drożeć o prawie 30 proc., a ETH/USD ustanowił nowy rekord wszech czasów. Za ethera należało zapłacić już ok.o 2800 USD. Tym samym kurs tej kryptowaluty w relacji do USD podskoczył o 21 proc. W ujęciu dolarowym, w ciągu tygodnia, jest to największy wzrost w historii.

Spoglądając na dane z rynku kryptowalut, możemy dostrzec, że wraz z korektą nie następował większy odpływ środków z funduszy ETF czy Grayscale. Nie dochodziło do dużego napływu kryptowalut na giełdy, by dochodziło do ich dalszej sprzedaży. Może to oznaczać, że korekta została wywołana głównie przez zlewarowane pozycje długie, które inwestorzy mogli otwierać, licząc na dalszy wzrost rynku po debiucie giełdy Coinbase, a do korekty mogli przyczynić się inwestorzy indywidualni. Taka mieszanka, dla której katalizatorem był spadek mocy sieci obliczeniowej bitcoin wraz z przerwami w dostawach prądu do kopalni kryptowalut w Chinach, mogła oczyścić rynek zarówno z wysokiego lewarowania, jak i krótkoterminowych spekulantów.

Wydaje się zatem, że popyt instytucjonalny nie osłabł w istotnym stopniu i nadal jest aktywny na rynku. Inwestorów nie przestraszyła także informacja o tym, że Tesla sprzedała część swoich bitcoinów. Aktualnie część obserwatorów rynku zastanawia się jednak, jak długo bitcoin będzie jeszcze w stanie utrzymywać się w czołówce ewentualnych wzrostów ze względu na relację ETH/BTC czy LTC/BTC. Zarówno ether, jak i litecoin zdają się zyskiwać przewagę względem BTC i w najbliższych miesiącach mogą okazać się silniejsze niż największa kryptowaluta świata. Warto także dodać, że pod uruchomienie sieci ETH 2.0 zdeponowano już ponad 4 mln ETH o wartości rynkowej wynoszącej ponad 11 mld USD. To może pokazywać, jak bardzo rynek wierzy w cały projekt oraz całą sieć Ethereum. Stąd ETH może wysuwać na się prowadzenie w statystykach zarówno stóp zwrotu, jak i dynamiki wzrostu rynku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara amerykańskiego | złotówka | dolar kurs online | kurs euro dolar | akcje pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here