Naga MarketsKryptowaluty: bitcoin (BTC) i ether (ETH) liżą rany po najgorszej sesji od marca 2020 r.Bitcoin (BTC) i ether (ETH) próbują odrobić część strat po wstrząsającej środowej sesji, która przyniosła najsilniejszą jednodniową wyprzedaż kryptowalut od marca 2020 roku. Bitcoin tracił ostatecznie 14%, a w czwartek odbija o 8%, cały czas poruszając się jednak poniżej istotnego poziomu 40 tys. dol. Ether oddawał prawie 28% wartości, rosnąć dzisiaj o 7,8% i balansując na granicy 2600 dol. Zarówno dla BTC i ETH korekta od historycznych maksimów sięga okolic 50%.

  • Spadek bitcoina do 30 tys. dol. wywołać miały informacje o zacieśnianiu regulacji kryptowalutowych w Chinach
  • Nagła wyprzedaż spowodowała, że inwestorzy kryptowalutowi na rynku lewarowanym stracili prawie 9 mld dol.
  • Oprócz bitcoina i etheru straty rzędu 30-40% notowały praktycznie wszystkie cyfrowe aktywa: binance coin, xrp, dogecoin, czy litecoin
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin w jednej chwili oddawał 13 tys. dol. Kryptowaluty nie spadały tak mocno od roku

Kryptowaluty zanotowały dynamiczny rajd spadkowy w tym tygodniu po tym, jak założyciel spółki Tesla Inc. Elon Musk narzekał na zużycie paliw kopalnych sugerowane przez potrzeby energetyczne bitcoina, jednocześnie wycofując się ze swojego zobowiązania do umożliwienia zakupu samochodów elektrycznego za pomocą największej kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oliwy do ognia w środę dolał Ludowy Bank Chin publikując nowe ostrzeżenie przed cyfrowymi aktywami i stwierdzając, że nie mogą być wykorzystywane przy realizacji codziennych płatności. Katalizatory te nie są jednak dla wszystkich uczestników rynku wystarczającymi, aby wyjaśnić tak niespodziewaną i głęboką deprecjację kryptowalut po niemal rocznej hossie.

Bitcoin chwilowo spadał do poziomu 30 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Inwestorzy lewarowani i gwałtowny wzrost zmienności mogły również odegrać swoją rolę w całym zamieszaniu. Wielu traderów kryptowalutowych używa pożyczonych pieniędzy, aby maksymalizować swoje zyski, co zwiększa ryzyko realizacji straty i wyrzucenia z rynku jeżeli nie uda się zrealizować założyć tranakcji.

W ciągu ostatnich 24 godzin, ponad 830 000 traderów wyzerowało posiadane depozyty co odpowiadało kryptowalutom o wartości 8,9 miliarda dolarów, zgodnie z danymi Bybt.com.

Złe wiadomości, techniczne układy wspierające niedźwiedzie i “ludzie zmuszeni do sprzedaży to przepis na katastrofę”, powiedział Todd Morakis, współzałożyciel dostawcy usług digital-finance JST Capital. “W przyszłym tygodniu zobaczymy wiele ruchów, ale mamy nadzieję, że będą one odbywały się w konsolidacji (najpewniej jednak szerszej niż zwykle). Ten rynek prezentuje sporo możliwości, jednak teraz wszyscy będą czekać aż sytuacja się uspokoi”

Ether spadał w ślad za bitcoinem i bez większych problemów przebijał ważne wsparcie 3 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

– Okres względnego spokoju wypłucze więcej osób skupujących BTC na dołkach, ale bitcoin wygląda jak odbicie martwego kota, szczególnie jeśli spojrzeć na słabe wyniki innych altcoinów. Utrzymanie bitcoina poniżej poziomu 40 tys. dol. oznacza ryzyko powrotu do testowanego w środę poziomu 30 tys. dol. – powiedział Jeffrey Halley, starszy analityk rynku w Oanda Asia Pacific Pte.

Kryptowaluty wciąż zapewniają inwestorom potężne zyski, przynajmniej tym, którzy nabyli je kilka miesięcy temu. Bitcoin rośnie o około 30% w tym roku, podczas gdy ether zwiększa swoją wartość ponad trzykrotnie. Chociaż spora część wzrostów została wymazana w trakcie jednej sesji, to nadal łączna aprecjacja jest wyższa niż na jakichkolwiek innych aktywach.

invest

Ostrożność ze strony Chin i potencjalne regulacje ze strony USA prowadzą do niepewności, która “może ograniczyć aktywa cyfrowe w najbliższym czasie, powodując nawet re-test lub skromne podcięcie lokalnych dołków”, powiedział Julian Emanuel, strateg w BTIG LLC.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty liżą rany i próbują odrabiać straty

Chociaż rynek kryptowalut świeci się nadal na czerwono, to od najniższych środowych poziomów odbija o łącznie 200 miliardów dol. (kapitalizacja powraca nad poziom 1,6 bln dol.). Binance coin po spadku o 34% w środę i teście 200-okresowej średniej ruchomej oraz poziomu 280 dol., odbija w czwartek o ponad 6% i powraca w okolice 350 dol.

Kolejny z czołowych tokenów, kryptowalutą XRP, traciła wczoraj ponad 33%, spadając do poziomu poniżej 1 dolara (najniższego od miesiąca), w czwartek broni jednak wsparcia i rosnąć o 7,4% powraca do poziomu 1,13 dol.

W tym samym czasie kryptowaluta-mem, która rozpaliła wyobraźnię wielu inwestorów kryptowalutowych w tym roku, dogecoin (DOGE), po spadku o 30% i teście poziomu 21 centów odrabia w czwartek prawie 8% i kosztuje ponownie 35 centów. DOGE nie powraca jednak nad dołek z 13 maja, który może pełnić obecnie rolę istotnego technicznie oporu.

Rynek kryptowalut nadal świeci się na czerwono. Źródło: Coin360.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here