Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Rynki finansowe mogą czuć się dziś nieco poddenerwowane zwłaszcza, że eskalacja konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Koreą Północną postępuje. Bez wątpienia napięcia na arenie międzynarodowej odbiją się na światowych indeksach giełdowych. Choć do tej pory radziły sobie całkiem nieźle. Tymczasem na rynki powraca zmienność! 


Indeks VIX wystrzelił wczoraj jak z procy, osiągając najwyższy poziom od miesiąca i zamykając się powyżej poziomu 11 punktów. Nie jest to żadne historyczne maksimum, czy coś przełomowego. Warto natomiast zwrócić uwagę na ten ruch, który może być zapowiedzią głębszych zmian w przyszłości:

Tymczasem Dow Jones wpadł w prawdziwy cykl. Indeks zakończył ostatnie dziesięć sesji na plusie, tworząc nowe szczyt wszechczasów. Warto wspomnieć więc o przerwaniu tej dobrej passy, nawet jeśli spadki jakich doświadczył indeks sięgają jedynie 0,15%. Spadki indeksów azjatyckich są z kolei znacznie poważniejsze. Nikkei225 zamknął się na 1,29% stracie, natomiast China50 traci 0,56%. 

Złoto opiera się niedźwiedziom i jak na razie zyskuje niecałe 0,8%. Wzrosty cen złotego kruszcu to jeden z lepszych wskaźników tego, że komuś puszczają nerwy…

Rzut oka na waluty

Zazwyczaj dolar australijski wykazuje silną korelację z rynkiem surowców, gdyż gospodarka Australii mocno polega na wydobywaniu tychże. Dlatego też obserwowane przez nas spadki, pomimo ogólnie dobrej sytuacji surowców mogą dziwić.

Japoński jen tymczasem zyskuje ponad 0,5% co utwierdza nas w przekonaniu, że inwestorzy rzeczywiście zaczynają się bać. Silny popyt notowany jest na szwajcarskiego franka. CHF zyskuje dziś niemal 0,98% wobec koszyka walut.

Handluj społecznościowo – również na walutach

Ci którzy poszukują ekstremalnej zmienności powinni zajrzeć na wykres AUDCHF, które notuje największą zmienność dzienną od czasu wyboru Trumpa (biała elipsa). 

Kolejne rekordy na rynku kryptowalut

Traderzy handlujący kryptowalutami zdają się nie przejmować sytuacją na świecie. A może jednak? Jak widzimy na poniższej grafice, południowokoreański bithumb jest odpowiedzialny za ponad 17% dzisiejszego wolumenu. To więcej niż dwie kolejne gieły razem wzięte:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here