Naga MarketsFirma Trustology wspierana przez ConsenSys uruchomiła usługę krypto, która skierowana jest na Iphone’a. Firma twierdzi, że usługa jest wystarczająco bezpieczna dla instytucji finansowych. Ma ona zapewniać “Bank-Grade Security”.


Aplikacja jest już dostępna na Iphone’a, wkrótce Android

Pierwsza wersja TrustVault jest już dostępna do pobrania w Apple UK App Store i na początku może być używana do przechowywania etheru, kryptowaluty opartej o blockchain ethereum. Bitcoin i ERC-20, które działają na kodzie ethereum, mają zostać wprowadzone wkrótce.

Nowa aplikacja do obsługi portfela kryptograficznego może na pierwszy rzut oka przypominać wcześniejsze, jednak to tylko pozory. Jak twierdzą jej twórcy za jej działanie odpowiada sprytna kombinacja sprzętowych modułów bezpieczeństwa (HSM) obsługiwanych przez Trustology z procesami weryfikacji rozproszonymi wśród bezpiecznych centrach danych.

Jak powiedział Alex Batlin, założyciel Trustology: „Pozwala to na łatwość korzystania z telefonu komórkowego, ale tak naprawdę zawsze rozmawiamy o koncie TrustVault. Jeśli wspominasz o telefonie, ludzie myślą, że to tylko aplikacja na telefon. Ale to trochę tak, jakbym powiedział, że moje konto bankowe jest tylko aplikacją banku mobilnego. Wygląda to jak prosta aplikacja, ale za tym stoi prawdziwa moc.”

Zobacz także : Bitcoin powraca nad 4 tys. USD. Kurs BTC najwyżej od tygodnia

Weryfikacja jak w palcówce bankowej

Trustology, weryfikuje swoich klientów podobnie jak robią to banki. Jeżeli doszłoby do zagubienia czy zniszczenia telefonu, to użytkownik może uzyskać dostęp do swojego portfela w firmie. Klucze prywatne do portfela krypo nie są przechowywane na urządzeniu. Nowi użytkownicy zaczynają przygodę z TrustVault mają okazję uczestniczyć w całkowicie zautomatyzowanym procesie i mogą przenieść swoje środki w ciągu ułamka sekundy. Aplikacja ma rozwiązywać nie tylko problem ataków cyberprzestępców ale także ma zapobiegać przed utratą środków w przypadku zgubienia, czy kradzieży telefonu.

W ostatnim czasie powstało sporo telefonów obsługujących technologię blockchain, która oferujących przechowywanie kryptowalut na urządzeniu. Na razie aplikacja TrustVault jest dostępna tylko na Iphone, jednak wkrótce ma być również dostępna na telefony z Androidem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here