Naga MarketsPrognozy redakcji Comparic na rok 2019Okres bożonarodzeniowy jest zazwyczaj czasem podsumowań oraz prognoz przed rozpoczęciem kolejnego roku. Z tego własnie powodu eksperci z FinExpertiza consulting przygotowali specjalne zestawienie, z którego wynika, iż Bitcoin był najgorszą inwestycją 2018 roku. Zdaniem niektórych są jednak spore szanse na to, by nadchodzący, 2019 rok był o wiele lepszy i to nie tylko dla Bitcoina, lecz dla całego rynku kryptowalut.


Jedną z osób uważających, że kryptowaluty staną się najlepszym aktywem w 2019 roku jest Travis Kling, były prezes Point72 Asset Management, funduszu hedgingowego, który nadzoruje aktywa o wartości 12,4 miliarda dolarów.

Założyciel Ikigai Asset Management – funduszu hedgingowego inwestującego w aktywa kryptograficzne – zauważa, że Bitcoin (BTC) powstał na początku jednej z najdłuższych hoss w historii. Fakt ten sprawia, że waluty wirtualne nigdy nie funkcjonowały w czasach bessy na tradycyjnym rynku kapitałowym. Uważa on, że dynamiczne spadki indeksów Nasdaq Composite i Dow Jones mogą spowodować, że znaczna część inwestorów przeniesie swoje środki z klasycznych parkietów w przestrzeń kryptograficzną.

Kling, który w sierpniu stworzył fundusz skoncentrowanym na kryptowalutach i zrezygnował ze stanowiska w Point72 uważa, że bessa na rynku kryptowalut wyprzedziła o kilka miesięcy bessę na tradycyjnym rynku, w efekcie czego rynek krytowalut szybciej osiągnie dno i się od niego odbije. Wielokrotnie podkreślał on także, że jego zdaniem kryptowaluty mają potencjał, aby stać się wielomiliardową klasą aktywów.

Zobacz także: W 2019 r. Bitcoin nadal nie będzie miał sobie równych

W tym miejscu warto jednak zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatniego roku kapitalizacja całego rynku walut wirtualnych skurczyła się natomiast z ponad 830 mld USD na początku stycznia br. do zaledwie 130 mld USD obecnie.

kapitalizacja rynku kryptowalut
Źródło: coinpaprika.com

Mimo to, Travis Kling pozostaje jednak przekonany, że trwajaca od niemal roku wyprzedaż cyfrowych aktywów dobiegnie końca w ciągu kilku najbliższych miesięcy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza postępów w tradingu na koniec roku – Nial Fuller
Następny artykułTylko u nas: Fraktal Trader odpowiada na zarzuty Trading Jam
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here