TMS


Prognozy redakcji Comparic na rok 2019Okres bożonarodzeniowy jest zazwyczaj czasem podsumowań oraz prognoz przed rozpoczęciem kolejnego roku. Z tego własnie powodu eksperci z FinExpertiza consulting przygotowali specjalne zestawienie, z którego wynika, iż Bitcoin był najgorszą inwestycją 2018 roku. Zdaniem niektórych są jednak spore szanse na to, by nadchodzący, 2019 rok był o wiele lepszy i to nie tylko dla Bitcoina, lecz dla całego rynku kryptowalut.


Jedną z osób uważających, że kryptowaluty staną się najlepszym aktywem w 2019 roku jest Travis Kling, były prezes Point72 Asset Management, funduszu hedgingowego, który nadzoruje aktywa o wartości 12,4 miliarda dolarów.

Założyciel Ikigai Asset Management – funduszu hedgingowego inwestującego w aktywa kryptograficzne – zauważa, że Bitcoin (BTC) powstał na początku jednej z najdłuższych hoss w historii. Fakt ten sprawia, że waluty wirtualne nigdy nie funkcjonowały w czasach bessy na tradycyjnym rynku kapitałowym. Uważa on, że dynamiczne spadki indeksów Nasdaq Composite i Dow Jones mogą spowodować, że znaczna część inwestorów przeniesie swoje środki z klasycznych parkietów w przestrzeń kryptograficzną.

Kling, który w sierpniu stworzył fundusz skoncentrowanym na kryptowalutach i zrezygnował ze stanowiska w Point72 uważa, że bessa na rynku kryptowalut wyprzedziła o kilka miesięcy bessę na tradycyjnym rynku, w efekcie czego rynek krytowalut szybciej osiągnie dno i się od niego odbije. Wielokrotnie podkreślał on także, że jego zdaniem kryptowaluty mają potencjał, aby stać się wielomiliardową klasą aktywów.

Zobacz także: W 2019 r. Bitcoin nadal nie będzie miał sobie równych

W tym miejscu warto jednak zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatniego roku kapitalizacja całego rynku walut wirtualnych skurczyła się natomiast z ponad 830 mld USD na początku stycznia br. do zaledwie 130 mld USD obecnie.

kapitalizacja rynku kryptowalut
Źródło: coinpaprika.com

Mimo to, Travis Kling pozostaje jednak przekonany, że trwajaca od niemal roku wyprzedaż cyfrowych aktywów dobiegnie końca w ciągu kilku najbliższych miesięcy.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAnaliza postępów w tradingu na koniec roku – Nial Fuller
Następny artykułTylko u nas: Fraktal Trader odpowiada na zarzuty Trading Jam
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here