Naga Markets

Kryptowaluty: Amerykański gigant MicroStrategy kupił prawie 2 tys. bitcoinów!Zgodnie z czwartkowym zgłoszeniem do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) między 9 a 29 grudnia firma MicroStrategy zakupiła 1914 BTC za cenę 94,2 mln USD. Dzięki ostatniej transakcji amerykański gigant posiada już 124 391 BTC, a udziały kryptowalutowe firmy wyceniane są na około 5,9 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o ponad 2,1 mld USD względem ubiegłego roku.

Bitcoin coraz chętniej trafia w ręce dużych międzynarodowych przedsiębiorstw

Pierwszą poważną inwestycję w BTC MicroStrategy dokonało w sierpniu 2020 r., kupując kryptowalutę o wartości 250 mln USD.Od tego czasu firma nabyła cyfrowe aktywo o wartości 3,7 mld USD i chociaż zdarzały się przypadki, w których kupowała dołki, to niektóre transakcje nastąpiły dopiero po gwałtownym wzroście jego wartości na początku 2021 r., kiedy cena BTC wynosiła ponad 50 tys. USD.

Najnowszy ruch MicroStrategy nastąpił jednak po tym, gdy cena kryptowaluty zanurkowała w czwartek poniżej 46 tys. USD, a notowania BTC spadły poniżej 20-dniowej średniej kroczącą, co może sygnalizować w ciągu najbliższych sesji rychłe odbicie.

Notowania BTC/USD
Notowania BTC/USD

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | kruk kurs akcji | opinie maxitrade | akcje pkp cargo | co to jest cfd | kurs korony czeskiej do złotówki | rekomendacje giełdowe |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here