Naga MarketsKryptowaluty: amerykański gigant kinowy AMC rozważa emisję własnej waluty cyfrowej 20 października podczas wywiadu z CNBC, Adam Aron, dyrektor generalny AMC, omówił ambicje firmy związane z kryptowalutami. Choć w rozmowie nie padły żadne konkretne zapowiedzi, to szef amerykańskiego giganta rozrywkowego wygłosił kilka interesujących komentarzy i jasno wyraził zainteresowanie sieci sektorem cyfrowych aktywów.

Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin jedną z metod płatności sieci AMC

Amerykańska sieć AMC jest bardzo przyszłościowo nastawiona na kryptowaluty. 20 października podczas wywiadu z CNBC dyrektor generalny AMC głośno opowiedział się za wprowadzeniem cyfrowych aktywów do powszechnego użytku, a już wcześniej sieć, wprowadziła możliwość płatności za pomocą najpopularniejszych kryptowalut, o czym pisaliśmy we wcześniejszym artykule.– W ciągu ostatnich kilku miesięcy głośno mówiliśmy na temat wzmożonej liczby płatności przy pomocy kryptowalut w obrębie naszej sieci – powiedział w wywiadzie Adam Aron dyrektor generalny AMC.

Aron dodał, że obecnie firma ma bardzo wiele pomysłów związanych z technologią sieci blockchain, jednak w tej kwestii nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje.

– Istnieje wiele powodów, dla których AMC mogłoby odnoszącym sukces emitentem kryptowaluty i choć jest to kusząca wizja, to rozważamy również możliwość zakupu już istniejącego aktywa – stwierdził dyrektor generalny AMC.

AMC nie kryje swojego poparcia dla kryptowalut i jeszcze w sierpniu firma stwierdziła, że do końca tego roku zamierza umożliwić swoim klientom płatność przy pomocy bitcoina za bilety.

We wrześniu gigant rozrywkowy rozszerzył opcje płatności, akceptując takie kryptowaluty jak: Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. W tym czasie Aron skomentował, że kinomani chętnie korzystają z cyfrowych aktywów jako metody płatności za bilety i koncesje w kinach należących do sieci AMC.

AMC stale rozszerza możliwość płatności

Na początku października do listy akceptowanych przez AMC aktywów dołączył popularny Dogecoin. Stało się to na skutek przeprowadzonej na twitterowym profilu Adama Arona ankiety, w której 68% z ponad 140 000 uczestników zagłosowało na DOGE.

6 października firma ogłosiła cyfrowe karty podarunkowe, które można kupić za kryptowaluty i wymienić na bilety oraz zakupy AMC e-card.

Narastające regulacje i kontrole utrudniają powstawanie nowych monet

Jednak emisja własnych kryptowalut przez spółki giełdowe w USA może okazać się znacznie trudniejsza, ze względu na rosnące przeszkody regulacyjne i kontrole.

Facebook, największa platforma społecznościowa na świecie, przekonała się o tym na własnej skórze, gdy wraz z planami emisji własnej kryptowaluty nasiliły się liczne kontrole spółki.

Swoją postawą wobec kryptowalut AMC zyskało sympatię wśród wielu inwestorów. Na początku tego roku ceny akcji amerykańskiego giganta poszybowały w górę po tym, jak stały się bardzo popularnym tematem dla traderów detalicznych na niesławnym forum WallStreetBets na Reddicie.

W momencie pisania tego tekstu cena akcji AMC wynosi 40,88 USD, co oznacza niewielki spadek w ciągu tygodnia, ale wzrost o 6,2% od początku października.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ciech | pkobp giełda | mercator cena akcji | średni kurs funta | kurs.funta | lotos kurs | akcje pgnig cena |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here