Naga MarketsKryptowaluty akumulują środki od 5 tygodni, najwięcej bitcoin. Raport CoinSharesOparte na aktywach cyfrowych produkty inwestycyjne odnotowały piąty tydzień napływu środków netto od inwestorów instytucjonalnych, poinformowała w najnowszym tygodniowym raporcie firma badawcza CoinShares. Największe pozytywne przepływy obserwowano w przypadku bitcoina (BTC) oraz ethereum (ETH).

Bitcoin i ether przyciągają kapitał. Kryptowaluty z pozytywnymi przepływami netto

Produkty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały w zeszłym tygodniu napływ środków o łącznej wartości 42 milionów dolarów. Napływy były obserwowane we wszystkich aktywach cyfrowych i sygnalizują to, co zdaniem CoinShares jest kontynuacją poprawy nastrojów wśród inwestorów i zamyka piąty tydzień pozytywnych przepływów z rzędu.– Ta poprawa nastrojów może być zjawiskiem sezonowym, ale nie obserwujemy proporcjonalnego wzrostu wolumenów w produktach inwestycyjnych. Sugeruje to, że niektórzy inwestorzy wykorzystują ostatnie osłabienie cen i kontynuują wzrost popularności altcoinów – komentuje CoinShares.

•Bitcoin przyjął w tygodniu 15,3 mln dodatkowych środków, a ether 6,6 mln dol.
Przepływy netto w produktach inwestycyjnych opartych o kryptowaluty. Źródło: CoinShares

Bitcoin odnotował napływ 15 mln dol., najbardziej cierpiąc powodu negatywnych nastrojów inwestorów – napływy miały miejsce tylko w 3 z ostatnich 16 tygodni. W ciągu 2021 r. jego całkowity udział w rynku aktywów pod zarządzaniem (AuM) spadł z 81% (w styczniu) do zaledwie 67% obecnie.

Ethereum i produkty inwestycyjne multi-asset (bazujące na cenach kilku różnych kryptowalut) odnotowały nieporównywalne bardzo wysokie wpływy w odniesieniu do wcześniejszych tygodni wynoszące odpowiednio 6,6 mln i 3,7 mln dol.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty akumulują środki od 5 tygodni, najwięcej bitcoin. Raport CoinShares
Przepływy z podziałem na fundusze oraz aktywa. Źródło: CoinShares

Solana, pomimo awarii sieci spowodowanej atakiem DDoS, odnotowała wpływy w wysokości 4,8 mln dol. Sugeruje to, że inwestorzy zlekceważyli atak, postrzegając go raczej jako chwilowy problem, a nie poważniejsze przeszkody stojące na drodze dalszego rozwoju sieci, podsumowuje CoinShares.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur pln stooq | waluty online forex | jak kupić amerykańskie akcje | eurocash giełda | kurs bitcoina | RSI | comarch akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here