Naga Markets
Konrad Zacharzewski

Gościem Roberta Wojciechowskiego podczas programu „Trendy BLOCKCHAIN” na antenie Comparic24.tv jest dr. hab. adw. Konrad Zacharzewski, prezes sądu polubownego działającego przy Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT). W najnowszym odcinku komentuje projektu regulacji prawnych dotyczące rynku kryptowalut.

  • W Polsce kryptowaluty nadal pozostają nieregulowane, o czym wielokrotnie przypominała między innymi Komisja Nadzoru Finansowego
  • Nad projektem legislacji tego rynku pracuje między innymi Unia Europejska, chcąca ubrać kwestie kryptowalutowe w ramy prawne
  • Zgodnie z obecnymi ustaleniami UE chce uregulować ten rynek do 2024 roku

Konrad Zacharzewski na zlecenie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości kierował przygotowaniem pracy naukowo-badawczej pt. „Przegląd zastosowania technologii blockchain w wymiarze sprawiedliwości w wybranych państwach”. Przygotował również kilka regulaminów giełd bitcoinowych, biorąc udział w rozstrzyganiu spraw spornych na tle pozyskiwania (kopania) oraz obrotu walutami cyfrowymi W grudniu 2018 roku powierzono mu obowiązki Prezesa Sądu Polubownego przy Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAkcje Tesli z nową rekordową rekomendacją powyżej 1000 dol.
Następny artykułAkcjonariusze Celon Pharma S.A. stoją w obliczu podjęcia ważnych decyzji
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here