Naga MarketsBadania opublikowane przez brytyjską komisję nadzoru finansowego FCA szacują, że 2,3 miliona dorosłych posiada obecnie kryptowaluty (wzrost z 1,9 miliona w zeszłym roku). 78% dorosłych słyszało o kryptowalutach, w porównaniu z 73% rok wcześniej.

Kryptowaluty coraz popularniejsze wśród Wyspiarzy

Badania konsumenckie pokazują, że w miarę jak posiadanie kryptowalut stawało się coraz bardziej powszechne, zmieniało się nastawienie do nich. 38% użytkowników kryptowalut uważa je za hazard (spadek z 47% w zeszłym roku), podczas gdy coraz więcej osób postrzega je jako uzupełnienie lub alternatywę dla inwestycji głównego nurtu.Z drugiej strony, poziom ogólnego zrozumienia kryptowalut spada co sugeruje, że niektórzy ludzie, którzy słyszeli o kryptowalutach, mogą nie w pełni je rozumieć – tylko 71% poprawnie zidentyfikowało definicję kryptowaluty.

Entuzjazm dla kryptowalut rośnie, a ponad połowa użytkowników twierdzi, że miała pozytywne doświadczenia do tej pory i prawdopodobnie kupi więcej (wzrost z 41% do 53%). Mniej osób żałuje, że kupiło kryptowaluty, spadek z 15% do 11%.

1 na 10 osób, które słyszały o kryptowalutach stwierdziły, że są świadome ostrzeżeń konsumenckich na stronie FCA. Spośród nich 43% stwierdziło, że zniechęciło się do zakupu kryptowalut. Większość konsumentów zdaje sobie sprawę, że inwestycje kryptowalutowe nie są chronione, chociaż 12% użytkowników kryptowalut uważa inaczej.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty obarczone wysokim ryzykiem, FCA nie zmienia zdania

Sheldon Mills, dyrektor wykonawczy FCA ds. Konsumentów i konkurencji, powiedział:

– Badanie podkreśla zwiększone zainteresowanie kryptowalutami wśród klientów w Wielkiej Brytanii. Rynek nadal się rozwija, a niektórzy inwestorzy skorzystali na wzroście cen. Ważne jest jednak, aby klienci zrozumieli, że ponieważ produkty te są w dużej mierze nieuregulowane, w razie niepowodzenia raczej nie będą mieli dostępu do pomocy. Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Badanie jest czwartą publikacją FCA w zakresie raportów konsumenckich dotyczących posiadania kryptowalut. Jest to część strategii FCA mającej na celu rozwój myślenia o potencjalnych szkodach i korzyściach dla konsumentów wynikających z kryptowalut oraz pomoc w lepszym zrozumieniu postaw konsumentów i wzorców użytkowania.

W tym okresie FCA wydał kolejne ostrzeżenia dla konsumentów stwierdzając, że inwestowanie w kryptowaluty jest obarczone wysokim ryzykiem i że inwestorzy powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

FCA będzie nadal ściśle współpracować z Ministerstwem Skarbu i innymi organami regulacyjnymi, w tym za pośrednictwem brytyjskiej grupy zadaniowej ds. kryptowalut, napisano w nocie prasowej.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł13-latek na rynku DeFi. Zbudował protokół warty 7 mln dol. oparty o Ethereum
Następny artykułMZ: Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19: 409 836, nowych zakażeń: 218
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here