Naga MarketsKryptowaluty: 18 inwestorów oszukanych na 6,8 mln USD, informuje SECKomisja Papierów Wartościowych i Giełd USA (SEC) ogłosiła wczoraj zarzuty dot. biznesmena z Florydy, który oszukał inwestorów. Działał na rynku cyfrowych aktywów.

  • SEC ogłosił zarzuty dot. przedsiębiorcy z rynku cyfrowych aktywów.
  • Oszust miał wyłudzić niemal 7 milionów dolarów od co najmniej 18 inwestorów

SEC i domniemany oszust z 6,8 mln USD

SEC twierdzi, że Thomas J. Gity, nie posiadający żadnego wcześniejszego doświadczenia zawodowego w branży finansowej, otrzymał ok. 6,8 miliona dolarów od co najmniej 18 inwestorów. Okłamał ich, że jest inwestorem z rynku aktywów cyfrowych, który nigdy nie stracił pieniędzy w ciągu całego jednego dnia handlowego.

Jak zauważa się w dokumentach SEC, Gity przedstawił inwestorom sfałszowane wyciągi z kont. Chciał tym stworzyć iluzję, że zarządzał wcześniej aktywami o wartości 100 milionów USD i generował niezwykle wysokie zyski. Pokazywał im m.in. jeden dokument sugerujący, że rzekomo wygenerował w ciągu tygodnia zysk 46 proc.

Gity obiecał inwestorom, że wykorzysta ich fundusze do handlu aktywami cyfrowymi i że ich kapitał nie jest zagrożony. Na giełdę przelał jednak tylko 970 000 USD z 6,8 miliona dolarów, które otrzymał. Rzekomo przekazał swojemu synowi ponad 1,8 miliona dolarów z funduszy inwestorów, a pozostałe środki zainwestował w projekty natury piramidy finansowej oraz wydał je na sprawy osobiste i hazard.

Przed sądem

Skarga SEC złożona w sądzie federalnym w Miami oskarża Gity’ego o naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania oszustwom (chodzi o sekcję 10 (b) ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r. i pkt. 10b-5 oraz sekcję 17 (a) ustawy o papierach wartościowych z 1933 r.). W dokumencie wymieniono również syna Gity’ego, Thomasa Gity’ego Jr. i firmę Gity Jr, Treasure Coast Property Enterprises, LLC, jako oskarżonych o współudział.

SEC domaga się dla oszustów kary cywilnej, a także zakazu uniemożliwiającego Gity’emu uczestnictwo w braniu udziału w ofertach papierów wartościowych. Skarga ma również na celu zamrożenie jego majątku.

Śledztwo SEC zostało przeprowadzone przez Alexandra Charapa i Kathleen Strandell w Biurze Regionalnym w Miami i nadzorowane przez Jessicę M. Weissman i Glenna S. Gordona. Sprawa jest prowadzona przez Wilfredo Fernandeza i Alice Sum i nadzorowana przez Andrew Schiffa.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here