Naga MarketsCreative Commons Autor: Ben Sutherland

Międzybankowa Sieć Informacyjna to powstały w październiku 2017 roku projekt mający na celu poprawę prędkości międzynarodowych przekazów prędkości oraz stanowić odpowiedź na konkurencyjne usługi takie jak TransferWise, który w tym momencie przetwarza płatności warte ponad 3 mld funtów miesięcznie. 


W kierowany przez JPMorgan projekt zaangażowanych jest już ponad 70 banków z całego świata. Idea MSI opiera się na stworzonym przez JPMorgan blockchainie Quorum, który umożliwia akredytowanym bankom wymianę informacji dotyczących płatności międzynarodowych.

Choć tradycyjne przelewy bankowe stają się coraz szybsze i zaksięgowanie płatności pod drugiej stronie globu może odbyć się nawet na drugi dzień roboczy to wciąż technologia blockchain znacząco wyprzedza obecnie stosowane metody pod względem prędkości. Projekt Międzybankowej Sieci Informacyjnej jest pierwszym, tak szeroko zakrojonym zastosowaniem łańcucha bloków w bankowości. Do tej pory rozwiązanie było testowane między innymi przez australijskie ANZ oraz Royal Bank of Canada. Wśród banków, które przystąpiły do MSI znajdziemy także Santander czy Societe Generale.

Zespół JPMorgan pracujący nad MSI zapowiada, że sieć będzie w stanie przetworzyć nawet 14 500 transakcji dziennie w momencie gdy projekt rozszerzy swoją skalę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here