Naga MarketsWyrok TSUECommodity Futures Trading Commission (CFTC) ogłosiło właśnie wniesienie powództwa cywilnego w sądzie okręgowym USA w południowym dystrykcie Nowego Jorku przeciwko oskarżonym Q3 Holdings, LLC i Q3 I, LP oraz ich dyrektorowi Michaelowi Ackermanowi. Skarga dot. nieuczciwego pozyskania ponad 33 mln USD od inwestorów w celu rzekomego handlu aktywami cyfrowymi i sprzeniewierzenia znacznej części tej sumy. 

„Ta sprawa to kolejny przykład na to, że ​​Komisja współpracuje z naszymi partnerami regulacyjnymi w celu zapewnienia integralności naszych rynków, w tym rynków obejmujących aktywa cyfrowe”, powiedział James McDonald, dyrektor ds. Egzekwowania przepisów CFTC. „Eliminowanie nadużyć ma zasadnicze znaczenie dla dalszego odpowiedzialnego rozwoju tych innowacyjnych produktów finansowych” – dodał.

CFTC uderza w domniemanych oszustów

W skardze konkretnie zarzucono podmiotom, że te od co najmniej sierpnia 2017 r. do grudnia 2019 r. prowadziły nieuczciwy program inwestycyjny, w ramach którego “zabiegały o fundusze w celu rzekomego obrotu aktywami cyfrowymi, a następnie sprzeniewierzały te środki”. Organ dodaje, że oskarżeni oszukiwali inwestorów, by pozyskać od nich pieniądze. Te mieli potem inwestować w cyfrowe aktywa. W rzeczywistości oskarżeni wysłali tylko niewielką część pozyskanych środków klientów na inwestycje. Większość sprzeniewierzali.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Powiązane działania karne i cywilne

Dzisiaj, w ramach osobnych działań, prokuratura Stanów Zjednoczonych południowego dystryktu Nowego Jorku ogłosiła też aresztowanie samego Ackermana, szefa spółek. Z kolei Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że złożyła skargę przeciwko jemu samemu i firmie Q3 dot. oszustwa związanego z papierami wartościowymi i sprzeniewierzenia środków klientów.

Warto dodać, że takie zjawiska utwierdzają wszystkich tylko w przekonaniu, że rynek kryptowalut powinien zostać jak najszybciej w mądry sposób uregulowany. Co warto podkreślić, tego typu patologiczne zjawiska będą zdarzały się na nim jednak raczej zawsze. Kluczem jednak do całej sprawy jest to, by stworzyć takie przepisy, które nie ograniczą rozwoju nowej technologii, a tylko ewolucję tego typu scamów.

Władze i urzędnicy powinni też edukować inwestorów w sprawie rozpoznawania nieuczciwych czy podejrzanych inicjatyw.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here