Naga Markets

Kryptowalutowy market maker Wintermute okradziony na 160 mln dol.!Kryptowalutowy animator rynków (z ang. market maker) Wintermute padał ofiarą ataku hackerów, którzy przejęli około 160 milionów dolarów zaangażowanych w operacje na rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi), poinformował we wtorek na Twitterze założyciel i dyrektor generalny, Evgeny Gaevoy.

Wintermute informuje o hacku. Zapewnia jednak o swojej wypłacalności

Operacje CeFi i OTC Wintermute pozostały bezpieczne, dodawał Gaevoy. Jak zapewnia, firma jest cały czas wypłacalna.– Jeśli masz umowę MM z Wintermute, Twoje środki są bezpieczne. W dniu dzisiejszym i potencjalnie w ciągu najbliższych kilku dni nastąpi przerwa w świadczeniu naszych usług, które wrócą do normy wkrótce – komentował w wątku na Twitterze.

Spośród 90 aktywów, które padły ofiarami oszustów, tylko dwa posiadały wartość nominalną powyżej 1 miliona dolarów (i żadne powyżej 2,5 miliona dolarów), więc wydarzenie nie powinno wywołać dużej wyprzedaży na szerokim rynku.

Firma jednocześnie przypomina swoim pożyczkodawcom, że nie grozi jej utrata braku płynności, jednak jest gotowa na wycofanie wprowadzonych pożyczek. Właściciel jest również gotowy, aby negocjować z hackerami, zanim sprawa zostanie zgłoszona odpowiednim organom.

XTB

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułVitalik Buterin opowiada o wizji protokołów warstwy 3 (L3)
Następny artykułBoJ przygotowuje się do interwencji. Ekonomiści nie wierzą jednak w jej skuteczność
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

1 KOMENTARZ

  1. na serwisie finrada można szybko filtrować oferty, które bardziej mi pasują, można znaleźć pożyczkę na indywidualnych warunkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here