Naga Marketslogo SEC usaAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ukarała kryptowalutowy fundusz inwestycyjny CoinAlpha grzywną w wysokości 50 000 USD za naruszenie przepisów federalnych poprzez oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych.


CoinAlpha założyła swój fundusz kryptowalutowy w październiku 2017 r. Firm była zobowiązana do zarejestrowania się w zakresie oferowania papierów wartościowych. Mimo tego rozpoczęła świadczenie usług bez wymaganego pozwolenia SEC. Ponadto fundusz nie wdrażał odpowiednich procedur “know-your-customer” (KYC), aby sprawdzić, czy jego klienci są akredytowanymi inwestorami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatecznie CoinAlpha zebrało  608 491 USD od 22 inwestorów w okresie od października 2017 r. do maja 2018 r.

“Respondent [CoinAlpha] nie miał wcześniej istniejących relacji z dziewięcioma inwestorami Funduszu (…). Dodatkowo, Respondent angażował się w ogólne nagabywanie poprzez posty na blogu, wywiady z mediami oraz konferencje na temat zasobów cyfrowych i blockchain, dostępne zarówno na żywo, jak i przez Internet” – wyjaśnia SEC.

“Pomimo zebrania akredytowanych kwestionariuszy inwestorskich i oświadczeń inwestorów potwierdzających ich status akredytowanego inwestora, pozwany nie podjął kroków w celu sprawdzenia, czy inwestorzy w Funduszu byli akredytowanymi inwestorami” – o to SEC ma główne pretensje do firmy.

SEC skontaktował się z CoinAlpha. W następstwie firma natychmiast wstrzymała świadczenie usług inwestycyjnych związanych z kryptowalutami. Zatrudniła też stronę trzecią do działań KYC, a także dokonała przeglądu swoich działań z zakresu PR i mediów społecznościowych.

SEC jest jednym z najbardziej aktywnych regulatorów w przestrzeni kryptowalut, nadzorując zarówno krajowe, jak i zagraniczne projekty związane z cyfrowymi monetami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here