Naga MarketsTo już jest koniec… – można zanucić sprzedającym Bitcoina. Tak przynajmniej uważa jeden z amerykańskich funduszy hedgingowych specjalizujący się w kryptowalutach. Zdaniem specjalistów Bitcoin już niedługo nie tylko przetestuje poziom $20 tys. ale i utworzy nowy historyczny szczyt. 


Rzadko miewam tak silne przeświadczenie co do timingu(…) ściana instytucjonalnej gotówki popchnie rynek na nowe szczyty – przekonuje w swoim kwietniowym newsletterze Dan Morehead, dyrektor generalny i współzarządzający funduszem Pantera Capital Management.

Morehead przekonuje, że okolice $6500 za jednego bitcoina to najprawdopodobniej dno obecnej bessy na wykresie najstarszej z kryptowalut. Jego zdaniem BTC czeka teraz okres wzmożonych wzrostów oraz testu okolic poprzedniego historycznego szczytu, a później… tworzenie nowych maksimów.

BTCUSD dzięki TradingView

Winne… podatki? 

Morehead, który w ciągu czterech lat profesjonalnej obecności na rynku kryptowalut opublikował tylko cztery rekomendacje. Trzy z nich były rekomendacjami kupna, jedna – sprzedaży. Mimo to zarządzający przekonuje, że nigdy nie czuł się tak pewny co do swojej racji jak w tym przypadku.

Eksperci wskazują na termin rozliczeń podatkowych w Stanach jako jeden z czynników, który dotychczas powstrzymywał byki przed przejęciem kontroli nad wykresem BTC. Z szacunków Fundstrat Global Advisors wynika, że Amerykanie posiadają kryptowaluty warte około $25 mld. Sprzedaż bitcoina i wykazanie kosztów w zeznaniu podatkowym wydaje się dobrym pomysłem przed ostatecznym terminem – przyznaje Thomas Lee, partner spółki.

Jestem sobie w stanie wyobrazić, że przynajmniej część z ostatnich spadków była wywołana kwestiami podatkowymi – przekonuje Morehead prognozując wzrost popytu na kryptowaluty w następnych tygodniach zarówno ze strony inwestorów prywatnych jak i instytucjonalnych. Jednak wyniki badania Context Capital Partner przeczą prognozom analityka. Udział w nim wzięło niemal 400 podmiotów – od funduszy emerytalnych, przez banki oraz fundusze powiernicze, aż po fundusze hedge. Trzy czwarte z nich przyznaje, że nie planuje kupna kryptowalut w tym roku.

Obserwuj 200 MA

Jednym z najlepszych wskaźników dla rynku Bitcoina jest zwykła średnia ruchoma – przekonuje Morehead i zachęca do obserwacji 200 okresowej, dziennej średniej kroczącej. Według wyliczeń analityka strategia kupna BTC w dniu w którym kryptowaluta spadła poniżej tej średniej i zamknięcie swojej pozycji po roku dała w ciągu ostatnich pięciu lat stopę zwrotu na poziomie 285%.

Kup i przechowuj Bitcoin z pomocą Luno>>>

Jestem zdania, że stoimy na progu nowego trendu. Jeśli jesteś w stanie kupić coś po $7 tys. co niegdyś kosztowało $20 tys. to jest to prawdopodobnie dobra okazja – przekonuje Morehead.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here