Naga Markets

Kryptowalutowy DEX Maiar ofiarą ataku hakera. Chodzi o 113 mln dol. w EGLDMaiar Cryptocurrency Exchange, jedna ze zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych (DEX) firmy Elrond, została zaatakowana przez niezidentyfikowanego hakera. Do naruszenia bezpieczeństwa doszło w poniedziałek 6 czerwca 2022 r., a łupem złodzieja padło ponad 113 milionów dolarów w tokenie Elrond eGold (EGLD).

Giełda Maiar padła ofiarą ataku

W odpowiedzi na to, zespół odpowiedzialny za rozwój DEX wyłączył tymczasowo giełdę, aby uniemożliwić kradzież kolejnych środków.Benjamin Mincu, dyrektor generalny i współzałożyciel Elrond blockchain, wypowiedział się na Twitterze na temat ataku.

Andu Tabacu komentuje odkrycie exploita, który wykorzystał haker

Andu Tabacu, założyciel platformy Elrond Lucky Birds NFT, zaprezentował zrzuty ekranu przedstawiające tokeny eGold (EGLD), które są wymieniane na stablecoiny USD Coin (USDC).

Ponadto Tabacu uważa, że atak ten może mieć coś wspólnego z “kontraktami typu loteryjnego”, ponieważ deweloperzy zgłosili pewne problemy z tymi instrumentami. Od tego czasu nie było żadnych bezpośrednich wiadomości z platformy Elrond na temat sytuacji, ale Mincu stwierdził, że zarówno on sam, jak i jego zespół będą informować użytkowników o postępach.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Token Elrond pod presją sprzedaży

Po ogłoszeniu, token Elrond (EGLD) doświadczył gwałtownego spadku ceny, zanim bykom udało się odwrócić spadkowe momentum. Ostatecznie deprecjacja nie rozpędziła się zbytnio, token porusza się jednak w okolicach rocznych minimów, kosztując obecnie mniej niż 70 dolarów.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here