Naga MarketsKryptowaluta Ethereum ETHKapitalizacja rynkowa bitcoina rośnie razem z wykresem ceny. W ostatnich dniach przekroczyła poziom 200 miliardów dolarów. 15-miesięczne szczyty w notowaniach kursu powodują ponownie duże zainteresowanie inwestorów rynkiem kryptowalut. Naturalną rzeczą jest zatem fakt, że kapitał ponownie dużym strumieniem płynie w kierunku kryptowalut, na czym zyskuje nie tylko Bitcoin, ale również Ethereum, Ripple i inne altcoiny.


Bitcoin po 100 tys. USD? Odważna prognoza Petera Brandta

Na rynku pojawiło się wiele prognoz dotyczących wyceny bitcoina w przyszłości. Sam Peter Brandt na swoim koncie Twitter odważnie prognozuje ceny tego aktywa po 100 000 dolarów. Pisze również, że w swojej 45-letniej karierze traderskiej nie widział drugiego takiego rynku jakim jest rynek BTCUSD.

W miesiąc kurs bitcoina urósł o ponad 42 proc. Jeśli porównamy notowania sprzed roku, wzrost wynosi imponujące 102 proc. Jeśli natomiast porównamy zmianę z ostatnich 5 miesięcy, wówczas okazuje się, że wynosi ona +264,6 proc. Te liczby robią wrażenie. Obecnie jesteśmy najwyżej od stycznia 2018 roku, czyli od 15 miesięcy. Spadki na bitcoinie od historycznych szczytów zostały już wymazane w ponad 50 proc., a do maksimów z grudnia 2017 zostało niecałe 6500 dolarów. Jeśli kurs zdołał w pół roku urosnąć o ponad 9000 dolarów (styczeń-czerwiec 2019) to dystans 6500 dolarów nie wydaje się aż tak duży.

Z tygodnia na tydzień zmienność kursu (wg wskaźnika ATR) jest coraz większa. Nadal istnieje jednak duże pole do jej wzrostów, porównując je do poziomów z przełomu 2017 i 2018 roku.

Czerwcowy raport TMS dot. notowań Bitcoina

Ethereum zarabia ponad 60% w czerwcu

Na przestrzeni czerwca bardzo dobrze radziły sobie również notowania Ethereum. Para kryptowalutowa ETH/USD od miesięcznych dołków do szczytów umacniała się o ponad 60%, testując minima z kwietnia 2018 roku, wypadające na wysokości ponad 363 dolarów.

kurs ethereum eth usd
Ethereum silnie zyskiwał w czerwcu, zaliczył jednak korektę podobnie jak Bitcoin. ETH/USD D1

Co prawda po osiągnięciu niemal rocznych maksimów, kurs Ethereum mocniej korygował i cena wróciła pod pułap 300 dolarów, utrzymuje ją jednak wsparcie 281 dolarów, wyznaczane na maksimach z maja.

Co dalej wydarzy się z kryptowalutami? Aby dowiedzieć się co zrobi Bitcoin, Ripple, Ethereum oraz Litecoin, wystarczy pobrać darmowy raport kryptowalutowy TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here