Naga Marketsoszustwo scam holandiaHolandia planuje wprowadzić znacznie surowsze kary za oszustwa związane z aplikacjami bankowymi i kryptowalutami. Kraj idzie na wojnę ze scamerami!

Proponowane nowe ustawodawstwo krajowego Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa ma na celu dostosowanie kar za oszustwa przy użyciu tych nowszych metod płatności do systemu kar związanych z przestępstwami kojarzonymi z bardziej tradycyjnymi płatnościami, takimi jak karty kredytowe.

Holandia: 6 lat odsiadki dla oszusta

Za przestępstwo związane z kartami płatniczymi grozi dziś w Holandii maksymalny sześcioletni wyrok więzienia. Dużo lżej karane są osoby, które popełniają podobnego typu przestępstwa, ale które korzystały w tym celu z aplikacji mobilnych czy kryptowalut. Im grozi od jednego do czterech lat pozbawiania wolności. Krótko mówiąc, w Holandii najbezpieczniej oszukiwać ludzi na pieniądze za pomocą nowoczesnych metod. Ma się to jednak zmienić. Przynajmniej tak sugerują media.

Oprócz aplikacji dot. kryptowalut i mobilnych płatności w artykule wymieniono również aplikacje do współdzielenia rachunków, takie jak Tikkie, jako podlegające planowanej reformie prawnej, nad którą obecnie pracuje minister sprawiedliwości Ferdinand Grapperhaus. Nowe prawodawstwo ma opierać się na unijnej dyrektywie w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Grapperhaus sam powiedział, że oszustwa za pomocą tych nowszych metod płatności są coraz bardziej powszechne i mogą dotyczyć już naprawdę sporej liczby osób. Minister dodał, że ma nadzieję, że wprowadzenie surowszych kar będzie działało odstraszająco na cyberprzestępców.

Nowa ustawa będzie miała również zastosowanie do przestępstw, takich jak fałszowanie danych płatniczych, posiadanie lub sprzedaż sfałszowanych danych, fałszowanie kart kredytowych i programy phishingowe, przekazał NL Times.

Kryptowaluty pod lupą

Nie tylko Holandia zaczęła interesować się kryptowalutami. Skattestyrelsen, duński organ podatkowy, wysyła od niedawna listy do użytkowników kryptowalut, w których wyraża swoje podejrzenia dot. unikania przez nich podatków. Fiskus żąda przy tym od krypto-traderów szeregu informacji dot. ich inwestycji. Szerzej przeczytacie o tym tutaj.

Z kolei szwajcarska FINMA twierdzi, że blockchain i cyfrowe waluty zwiększają ryzyko prania pieniędzy. O tej sprawie pisaliśmy w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here