Naga MarketsHaker infekujący sprzętKonto na Twitterze belgijskiej organizacji non-profit zostało przejęte przez hakerów i przekształcone w fałszywe konto giełdy kryptowalut Coinbase.


Oszuści zaatakowali konto Federacji Przedsiębiorstw w Belgii (FEB), organizacji non-profit, której celem jest promocja interesów belgijskich firm.

Po przejęciu kontroli nad kontem na Twitterze, przekształcili profil tak, aby wyglądał na powiązany z Coinbase. Jedynym szczegółem, który pozwalał poznać oszustwo był nick @VBOFEB, który pozostał po Federacji.

Hakerzy opublikowali na profilu następujący post:

post fałszywego coinbaseZ pozoru to forma celebracji rosnącej społeczności, ale najprawdopodobniej była to kolejna forma wyłudzenia kryptowalut.

Chciwość to grzech

Opublikowany tweet wpisuje się w ogólny trend oszustw na social media. W tym modelu zachęca się obserwatorów danego profilu do wysłania nawet stosunkowo niewielkiej ilości kryptowalut na podany adres. W zamian obiecuje się większą kwotę. Co jest w tym najgorsze, ludzka chciwość połączona z naiwnością daje korzystne dla oszustów rezultaty.

A kłamstwo można czasami łatwo wykryć. W tym wypadku były to niespójne formatowanie liczb i błędy gramatyczne.

Oszustwa

Coraz częściej działania oszustów dotyczą podszywania się pod ważne i znane osoby czy firmy. Wystarczy wymienić przypadki związane z udawaniem na Twitterze Charliego Lee czy Elona Muska.

W listopadzie pisaliśmy o tym jak kilka fake’owych kont Elona Muska na Twitterze zbierało kryptowaluty od naiwnych użytkowników portalu. Jedno z nich podobno zgromadziło prawie 170 000 dolarów.

W styczniu 2018 r. na Twitterze pojawiło się sporo osób podszywających się pod twórcę Litecoina (LTC), Charlie’ego Lee. Było to związane z wieloma oszustwami wyłudzenia. Większość oszustów używało na Twitterze nazw blisko brzmiących do prawdziwego konta Charliego Lee (@SatoshiLite), takich jak @SatoshiLitez i @SatoshiLitee_.

We wrześniu Elon Musk poprosił Jacksona Palmera, twórcę gry Dogecoin (DOGE), o pomoc w walce z “irytującymi” oszustami kryptowalutowymi na Twitterze. Palmer odpowiedział niemal natychmiast, namawiając Muska, by skontaktował się z nim za pomocą bezpośrednich wiadomości. Później twórca Dogecoin wysłał Muskowi scenariusz, który mógł rzekomo rozwiązać problem. Sprawy nie ułatwia sam twórca Tesli, który słynie z kontrowersyjnego zachowania na social media…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here