Naga MarketsmiedwiediewRosyjski Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (RSPP) interweniuje u samego premiera Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, w sprawie regulacji rynku kryptowalut. Informację podało rosyjskie medium biznesowe, RBC.


Zgodnie z dokumentem uzyskanym przez RBC, szef RSPP, Alexander Shokhin, krytykuje główny projekt regulacji nowego rynku, który został przyjęty przez rosyjską Dumę w pierwszym z trzech czytań w maju. Wzywa Miedwiediewa do odroczenia konsultacji do 2019 r. Celem ma być opracowanie nowych aspektów projektu ustawy, które służyłyby interesom zarówno przedsiębiorców, jak i organów regulacyjnych.

“Wasza regulacja, to nasza emigracja”?

Według Shokhina obecne przepisy, jeśli zostaną zaakceptowane, zmuszą rosyjskie startupy do przeniesienia się do innych jurysdykcji za granicą. Ogólnie twierdzi, że firmy uciekną do tych systemów prawnych, które są bardziej przyjazne kryptowalutom.

Grupa lobbystów proponuje klasyfikację tokenów w trzech grupach: “security tokens”, kryptowaluty i “digital signs”. Chce też pracować odpowiednie ramy dla każdej z nich. Na przykład pierwsze znajdowałyby się pod ścisłą kontrolą banku centralnego, podczas gdy tokeny użytkowe cieszyłyby się bardziej liberalnym podejściem. W przypadku tokenów “hybrydowych”, zgodnie z definicją Shokhina, bank centralny powinien osobno przejrzeć każdy token.

Rosyjska gazeta finansowa Kommersant ujawniła już, że ​​propozycje RSPP zostaną omówione przez trzech ministrów federalnych pod koniec października.

Miliarderzy zainteresowani regulacjami

RSPP, który składa się z wysokiej rangi rosyjskich przedsiębiorców, takich jak miliarder Władimir Potanin czy Wiktor Vekselberg, szef rosyjskiego funduszu innowacji Skolkovo, po raz pierwszy ogłosił, że pracuje nad alternatywnym projektem ustawy na początku września.

Później Kommersant napisał, że zainteresowanie Potanina tym obszarem rynku jest znacznie większe niż tylko projekt ustawy. Miliarder planuje podobno rozpocząć własne projekty związane z kryptowalutami.

Główna ustawa “O cyfrowych aktywach finansowych” została po raz pierwszy ogłoszona w styczniu przez rosyjskie Ministerstwo Finansów. W marcu pojawiła się nieco inna jej wersja, która ustanowiła przepisy dotyczące KYC dla giełd kryptowalut, a następnie została zatwierdzona przez Dumę Państwową.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Przed drugim czytaniem dokument został znacznie zmodyfikowany. Komitet ds. Rynków finansowych Dumy usunął z projektu definicje “górnictwa kryptowalut” i samej “waluty cyfrowej“, koncentrując się na tokenach i ICO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here