Naga MarketsRegulatorzy z USA i Kanady zabrali się za kryptowaluty oraz ICO. W ramach operacji pod kryptonimem “Crypto Sweep” prowadzonych jest już 70 dochodzeń w sprawie oszustw związanych z kryptowalutami oraz fałszywymi ICO.

The North American Securities Administrators Association (NASAA) oświadczyło, że wysłało list do podmiotów, które postrzegane są jako fikcyjne firmy kryptowalutowe w ponad 40 jurysdykcjach, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Organizacja już pod koniec zeszłego roku ostrzegała przed inwestowaniem w rynek kryptowalut w związku z dużym ryzykiem wystąpienia oszustwa.

Jak oświadczył prezes NASAA – Joseph P. Borg, “Ogłoszone działania są tylko czubkiem góry lodowej”. W trakcie trwającej od 1 maja operacji Crypto Sweep podjęto 35 akcji egzekucyjnych, a także otwarto blisko 70 dochodzeń lub przesłuchań.

Ponadto grupa zadaniowa NASAA, utworzona w kwietniu br., odszukała 30 000 nazw domen związanych z kryptowalutami, z których wiele uzasadnia wszczęcie dochodzenia.

Jednym z głównych celów przyświecających operacji Crypto Sweep jest podnoszenie świadomości społecznej na temat oszustów żerujących, na konsumentach, właśnie na nieuregulowanym rynku kryptowalut. Wcześniej w tym celu, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uruchomiła fałszywą stronę emisji nowego tokenu (ICO) chcąc edukować inwestorów.

“Krypto-przestępcy muszą wiedzieć, że krajowe i regionalne organy nadzoru rynku papierów wartościowych podejmują szybkie i skuteczne działania w celu ochrony inwestorów przed ich programami i oszustwami” – mówił Borg.

Prezes NASAA podkreślił również, że wiele inwestycji w cyfrowe waluty można uznać za legalne, jednak konsumenci powinni zachować należytą staranność przed zainwestowaniem swoich pieniędzy.

“Nie każda inwestycja związana z ICO lub kryptowalutami jest nieuczciwa, namawiamy jednak inwestorów by z ogromną ostrożnością podchodzili do każdego ICO czy też produktu inwestycyjnego opartego na kryptowalutach” – kontynuował Borg.

Prezes SEC popiera działania NASAA

Jay Clayton, przewodniczący SEC, opublikował publiczne oświadczenie na stronie internetowej agencji. Omawia w nim znaczenie podejmowania proaktywnych działań w celu ochrony “inwestorów z Main Street” oraz wyjaśnia istotność zwięzłych regulacji na rynkach finansowych.

“Pochwalam naszych kolegów regulatorów w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, którzy koordynują i uczestniczą w działaniach mających na celu tropienie oszustwa na rynku ICO. Ci stanowi i lokalni regulatorzy odgrywają kluczową rolę w ochronie inwestorów z Main Street ” – czytamy w oświadczeniu Claytona.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here