Naga MarketsKryptowalutowe wieloryby akumulują bitcoina (BTC) w okolicach ceny 48 tys. dol.Wieloryby (posiadacze dużej ilości wybranej kryptowaluty) nadal gromadzą bitcoina (BTC) pomimo ponad dwukrotnego wzrostu ceny od początku 2021 roku, zgodnie z najnowszymi danymi platformy CryptoQuant. Trend ten wskazuje, że zaufanie do BTC wzmacnia się, gdy cena próbuje teraz ustabilizować się powyżej poziomu 50 tys. dol.

  • Od 25 lutego widać wzmożone zakupy na platformie instytucjonalnej Coinbase Pro w okolicach ceny 48 tys. dol.
  • Pomimo dynamicznego skoku wartości BTC, wieloryby nie wyprzedają swoich udziałów a akumulują bitcoina
  • Dane pokazują, że liczba adresów akumulujących bitcoina znalazła się na najwyższych poziomach od ostatnich kilku lat

Bitcoin (BTC) ze sporym zaufaniem wielorybów. Dlaczego jest tak istotne?

Podczas cykli byka (trendów wzrostowych), wieloryby mogą realizować zyski ze swoich pozycji, szczególnie jeśli rynek kontraktów terminowych jest mocno przepełniony. Wieloryby sprzedające swoje udziały w celu zrównoważenia portfela powodują w następstwie ogromne wahania cen na rynku, zwłaszcza gdy towarzyszy im kaskadowe upłynnianie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W obecnym cyklu wzrostów dane pokazują jednak, że wieloryby raczej kupują większe ilości bitcoina niż go sprzedają, prawdopodobnie w oczekiwaniu na jeszcze silniejsze wzrosty w przyszłości.

– Wieloryby akumulują BTC. Ostatnio stawiają wiele pułapek na niedźwiedzie, ale wydaje się, że cena odzyskuje poziom kupna instytucjonalnego. Patrząc na ostatnie odpływy z Coinbase, większość, które trafiły do portfeli powierniczych była w cenie 48 tys. dol. – pisał na Twitterze Ki Young Ju, prezes w CryptoQuant

Wieloryby, czyli inwestorzy o wysokiej wartości netto gromadzą bitcoin zamiast realizować zyski na swoich pozycjach, ponieważ wierzą, że na rynku kształtuje się supercykl wzrostowy i długoterminowe utrzymanie aprecjacji.

Bitcoin nie widział tak dużego zainteresowania instytucjonalnego przed obecnym cyklem hossy, szczególnie pochodzącego od spółek publicznych i instytucji finansowych. BTC staje się bardzo atrakcyjny w środowisku, w którym ciągła ekspansja podaży pieniądza przez banki centralne zmusza niektóre firmy do poszukiwania alternatywy dla gotówki.

Odpływwy z Coinbase pro. Źródło: CryptoQuant

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd | kurs.dolara | kurs dolara amerykańskiego | dow jones index | polski zloty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here