Naga MarketsStartupKryptowalutowe startupy zyskują finansowanie z dużych instytucji finansowych oraz firm technologicznych. Według danych z PitchBook zebranych dla agencji Reutersa, fundusze venture capital w branże krypto i blockchain osiągnęły w tym roku poziom 850 mln dolarów.

Rekordowy poziom finansowania padł w 2018 roku, gdzie zebrano 2,4 mld dolarów w 117 inwestycjach. Obecne tempo wskazuje jednak, że rekord ten może zostać pobity w 2019 roku. Cały czas nowa technologia walczy o akceptacje, ale widoczne zainteresowanie najważniejszych graczy na rynku wskazuje na to, że jest ona obiecująca.

Blockchain do transformacji

Kryptowaluty nie zostały jeszcze powszechnie przyjęte, co poddaje w wątpliwość potencjał ich zastosowania przy płatnościach zamiast walut fiducjarnych. Na razie postrzegane są bowiem bardziej jako tokeny spekulacyjne.

Oczywiście, blockchain znalazł zastosowanie w pewnych sektorach takich jak finansowanie handlu, jednak zastosowanie było stosunkowo wąskie. Według Richarda Haya z Linklaters, firmy rozglądają się za tym czy i jak można wykorzystać blockchain oraz technologie pokrewne do wprowadzania głębszych zmian.

Jedna sprawa to ulepszanie i oszczędności związane z wdrażaniem technologii blockchain. Inną rzeczą jest natomiast wykorzystanie technologii patrząc długoterminowo, w sposób bardziej transformacyjny, wnioskuje Hay.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tokenizacja aktywów

Inwestycje venture capital kierowane są od startupów ‘wydobywczych’ do giełd kryptowalut. Według konsultantów i prawników współpracujących z fintechami, kluczowym czynnikiem jest wzrost oczekiwań, co do “tokenizacji” aktywów takich jak akcje spółek czy np. kontrakty na ropę naftową.

Zobacz też: Elon Musk w 2018 r. został bankrutem by ratować Teslę. Teraz jest wart $21 mld

W przypadku realizacji powyższego scenariusza, stokenizowane aktywa byłyby handlowane z wykorzystaniem technologii blockchain, a to według ekspertów przyczyniłoby się do wzrostu rynków. Jednocześnie na takim posunięciu zyskałyby firmy z sektora krypto.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here